Ако мислевте дека изневерувањето е најлошото нешто што може да ѝ се случи на вашата врска, вие сте во целосна заблуда…

29 ноември, 2021
989339fb34ecb2f097b505c8adc31a1838a71f1c_articlemain

Постои една одлика која многу почесто ги убива врските отколку прељубата!

Лусинда Ловленд, експерт за врски, откри дека има нешто што уништува многу повеќе врски отколку што се уништени со прељуба, а најголемиот проблем е што огромното мнозинство од луѓето не го разбираат однесувањето што доведува до незадоволство и на крај разделување. Па што е полошо од изневерувањето? Лусинда вели дека тоа е себичност и саботирање на потребите на партнерот за нивна сопствена корист.

Замислете колку е ужасно чувството кога лицето за кои се грижите не се грижат за вашите чувства. И замислете колку е ужасно чувството кога таа личност е само ваш партнер. Оваа одлика се манифестира на многу начини: ставање кариера или која било друга врска пред љубовната врска, споделување интимни проблеми со други луѓе што би го му направиле непријатност на нашиот партнер, избегнување разговори за проблеми и молчење на работите само за да се зачува мирот, со споредување (негативен) на нашиот партнер со која било друга личност по која било основа, избегнување на покажување емоции и блискост, покажување непочитување и потценување на партнерот и кршење на довербата што му ја дадовме на партнерот.

Ќе се согласите дека списокот е долг и дека има големи шанси да наидете на некој (или можеби и целиот) проблем и во вашата врска, исто како и другиот што Лусинда го наведува како особено штетен, а тоа е туркање на проблемот под тепих. Можеби навистина верувате дека е подобро да не зборувате за некои работи и да не создавате непотребни тензии, но игнорирањето на проблемот нема да предизвика да исчезне и исто како што разговарате со партнерот за позитивни работи, треба да зборувате за сите ваши несигурности, стравови и сето она што прави да се чувствувате лошо.

А, кое е решението за овие проблеми? Лусинда верува дека е целосно ирелевантно дали има конфликти во врската и како се справувате со нив, бидејќи тие се составен дел и на најсилните врски, но она што е важно е постоењето на доверба. Довербата е нешто што треба активно да го градите едни со други секој ден, па колку е посилна вашата меѓусебна доверба, толку помалку ќе бидат присутни сите овие негативни однесувања, а вие како двојка ќе бидете посреќни и позадоволни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris