Ако спиете БЕЗ долна облека, тешко на вашиот партнер: Доктор откри што е најлошото нешто што се случува!

18 септември, 2021
Screenshot_2

Никој не го зема предвид ова!

Дали сте за или против спиење без долна облека? Пред да одлучите, прво слушнете што велат докторите. Дали е поздраво да спиете без или со долна облека? Ова прашање е причина за бројни дискусии, па дури и мислењата на експертите се разликуваат.

Додека некои тврдат дека на прво место му дозволувате на телото да дише, спречува потење на интимните регии и потенцијално развој на бактерии и габи, други велат дека квалитетна памучна долна облека го спречува тоа да се случи и во исто време не дозволува бактерии (потенцијално присутни на постелнината) да се пренесат во овој чувствителен регион.

„Нехигиенски е!“, Вели докторот и објаснува дека „просечниот човек дозволува ветровите да дуваат 15-25 пати на ден“.

„Тоа може да се случи додека спиете, а научна студија докажа дека секој пат кога испуштате гасови, всушност испуштате мала количина измет во воздухот“, вели докторот, додавајќи: „Ова е чиста вистина. И студиите го потврдуваат тоа ако спиете во гаќи, тој измет ќе заврши на ткаенината. Затоа ве молиме поштедете ги партнерите и облечете гаќи кога спиете“.

Ова видео е прегледано повеќе од седум милиони пати и предизвика дебата дали е во ред да испуштате гас пред партнерот и во спалната соба. Толку многу од нив заклучија дека веројатно тогаш биле многу груби, бидејќи не се двоумат да го пуштат „гулабот“ пред брачниот другар. „Слушај, јас среќно прдам во мојот кревет веќе 39 години. Нема да ме промениш”.

Корисниците на оваа мрежа продолжија да се шегуваат за испуштањето на гасови во кревет, па некој напиша: „Јас прдам и го кршам срцето на мојата сопруга секој ден. Така е како е“, додека едните правеа алузија на гореспоменатите бројки.

„15-20 пати на ден? Барем на некое поле ја достигнувам нормата“.

Меѓутоа, не е занемарлив бројот на оние кои се согласиле со докторот и посочиле дека таквото однесување пред партнерот е некултурно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris