„200 000 долари плаќам во КЕШ, а за остатокот ќе земам КРЕДИТ!“ Станија купува куќа на Флорида – Заработувам многу, не се грижам за парите!

30 јуни, 2021
Screenshot_8

Старлетата Станија Добројевиќ планира да купи куќа на Флорида

Старлетата Станија Добројевиќ со години живее на релација Србија-Америка, па затоа сега одлучи да инвестира во недвижнини.

Станија во блиска иднина планира да купи куќа на Флорида, која чини 400 000 долари и во која ќе живее со своето момче Марко Марковиќ.

„Штом одиме таму, ќе купам куќа. Засега ги гледам преку Интернет и локалните агенции, а потоа ќе ги посетиме со Марко, за да ја избереме онаа што најмногу ни одговара. Тој во последните месеци интензивно учи Англиски јазик и ќе можеме да работиме таму, а во Србија ќе доаѓаме редовно.“, рече Старлета, додавајќи дека веќе подготвила половина од парите за купување на имотот.

Таа ги собра парите со тоа што стана заштитно лице на американски бенд за спортска облека, со кого потпиша тригодишен договор за 200.000 американски долари. Остатокот од цената на куќата ќе се плаќа на рати.

„Ќе платам дел во готово, а дел на месечна или годишна основа. Заработувам многу, па не се грижам дали ќе можам да ги финансирам ратите за куќата и сметките“, рече Станија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi