Покрај карциномот, се бори и со оваа болест – Марина Туцаковиќ поради дијабетесот заврши во инвалидска количка

12 јуни, 2021
42704_marina-tucakovic-luka-sarac_f

Најпознатата балканска хитмејкерка се бори со рак на дојката од 2018 година, а сега нејзиниот живот е загрозен и од дијабетесот.

  • „Покрај рак, имам и дијабетес, кој ми удри на стапалата, така што не можам да стојам на нозе. Затоа морам да се движам со инвалидска количка. Здравствената состојба ми е променлива, некогаш сум подобра, некогаш и не баш, зависи од денот… Тешко ми е со хемотерапија, а сила за да продолжам наоѓам во во седативите за смирување“ – изјави Марина и додава дека и покрај сите проблеми не се предава:
  • „Јас сум типична Скорпија. Може да ми биде и пет пати полошо, но не се предавам. Ми се случува да паднам, но секогаш станувам.“

Жената која ги напиша најголемите хитови се обидува на секој начин да ја надмине сериозната болест.

Без оглед на нејзината сериозна здравствена состојба, Марина не може да се ослободи од најголемиот порок – цигарите.

  • „Не пушам две кутии како порано, но знам да запалам некогаш. Што можам да направам, не можам без цигари, тие ме релаксираат. Сакам да пијам и ракија, но само еднаш месечно затоа што не смеам почесто“ – вели Марина.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi