Аца Лукас ја обвини Лепа Брена дека го исфрлила од „Ѕвездите на Гранд“ поради МЕСТЕНКИ

8 јули, 2021
a7e31190467e96f71c3b0fc3bc81a888e72af059

Аца Лукас предизвика општа збрка со новата книга „Ова сум јас“ во која откри различни настани од естрадата

Меѓу другото, фолк-пејачот пишуваше и за натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, од кој, како што нагласи, бил избркан поради местенките.

– Дури и денес, луѓето ме прашуваат зошто го напуштив жирито на „ Ѕвездите на Гранд “. Едноставно, сфатив некои игри што не ми се допаѓаа. Невозможно е луѓето со слух за некој што знае да пее да кажат дека немаат идеја, или обратно – напиша Аца во својата книга и тврди каква пресвртница било да се донесе таква одлука :

Аца Лукас тврди дека „Ѕвездите на Гранд“ се наместени

Во полуфиналето од мојата последна година во жирито, беше очигледно дека има мстенки. Го напуштив снимањето на половина од емисијата, па тие ме убедија да се вратам. Се согласив на еден услов: само да седам, да молчам и да не гласам. Подоцна ја слушнав Брена како му кажува на Саша да ме избрка, а тој ѝ одговори: „Како да го избркам кога тој е главен?!“ Се исфрлив самиот себе: Останав и во финалето на жирито, но повторно само молчев и не гласав.

Лукас не прецизираше дали другите членови на жирито попуштија според барањата на родителите на кандидатите или дали тие имаа корист од гласањето за кандидат.

– Ниту еден од родителите никогаш не ми понуди пари (тие знаат дека сум скап), бидејќи сметаат дека сум непоткуплив. Не знам како реагираа другите членови на жирито. Мојата теорија е: чесните не се согласуваат со понудените услови, полуискрените не дозволуваат да помине неталентираниот кандидат, а нечесниот се согласува и нека помине дилетантот. Тешко е да се сокриеме затоа што сите во жирито, ако ништо друго, имаме уши – тврди Лукас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi