БАЈАГА Ѝ ПОСВЕТИ ПЕСНА, КРШЕЛА МАШКИ СРЦА И ВАЖЕЛА ЗА НАЈГОЛЕМА ЗАВОДНИЧКА НА ЈУГОСЛАВИЈА: Вака изгледа пејачката денес!

7 јули, 2021
253176_aklavuica4_ls

Кога Алка Вуица се појави на јавната сцена, привлече големо внимание, како со својот изглед, така и со музиката. Таа брзо се здоби со популарност, а многумина се согласуваат дека била една од најфаталните жени во тоа време.

Нејзина прва љубов беше тапанарот на групата „Сребрени крилја“ – Ади Караселимовиќ. По раскинувањето, таа се сретна со Горан Бреговиќ и Момчило Бајагиќ Бајага, а се шпекулираше дека успеале и да го освојат срцето на фаталната црнка. Бајага и посвети дури две песни – „Zažmuri“ и „Sa druge strane jastuka“.

Поминаа многу години, а за пејачката времето како да застана. Погледнете како изгледа денес:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi