Била покрај Тито до последните денови: Снежана Савиќ открива се што сакавте да знаете за новата серија „Јованка и тајната служба“

8 октомври, 2021
image_2021-10-08_055503

Играно-документарниот серијал „Јованка и тајната служба“ ги воодушеви гледачите на малите екрани по првата епизода, поради досега невидените детали за третата сопруга на Јосип Броз Тито, аналитичар, историчар и одлична актерска екипа чиј талент, убедливите трансформации и емоции ја доближија вистинската нишка од животот на Јованка до граѓаните, а главната улога ја имаше Снежана Савиќ, за која овој лик беше многу предизвикувачки и инспиративен, што и таа го потврди.

“Ова е улогата на која сум најгорда во кариерата. Мислам дека е голем актерски залак да ја играм Јованка Броз и со нетрпение ги очекувам епизодите во кои ќе играм. Во првиот дел од серијата, млади Јованка ја игра Милица Томашевиќ, додека почнувам да се појавувам од петтата епизода и потоа ќе ја играм Јованка која веќе беше одделена од Тито по сила на околности. Играм само една сцена во која го среќавам Тито, поточно Небојша Дугалиќ, додека сите другите сцени ја покажуваат Јованка, осамена и скршена“- рече Савиќ и призна дека љубителите на историјата ќе бидат изненадени за време на оваа серија.

“Ќе се случат многу работи. Ќе се откријат тајните што досега не беа објавени. Ќе има разни конфликти што ја придружуваат серијата, меѓу другото, и прашањето дали Јованка подготвува државен удар, бидејќи блиските соработници на Тито ја оцрнија за тоа”. – истакнува актерката Снежана и додава:

Snežana Savić

“Луѓето рекоа дека Јованка влијаела врз здравјето на Тито и дека тоа ја влошило неговата состојба. Во одреден момент, тој ќе ја изолира во темна куќа што протекуваше и во ужасна состојба. Така живеела таа до крајот на нејзиниот живот. Тоа е навистина застрашувачки. Цело време пред дотраената куќа имало обезбедување без кое не можела да излезе. Постојано ја следеле, ја следеле секој чекор, морала да ги праша кога треба да ја напушти куќата. Живеела во куќа без греење, ужасен период за неа“. – завршува актерката.

Ликот на Јосип Броз Тито му припаѓаше на големиот уметник Небојша Дугалиќ, додека Јованка од младоста ја толкуваше актерката Милица Томашевиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris