Денес е голем ден за славната двојка: Честитки за Јована и Жељко Јоксимовиќ не престануваат да пристигнуваат!

20 јануари, 2021
75664_zeljko-i-jovana-joksimovic_ls

Поради моменталната состојба поврзана со пандемијата на коронa вирус, тие одлучија симболично да одбележат важен ден – семеен ручек.

Пред девет години, на егзотична плажа на Малдивите, славната двојка Јована и Жељко Јоксимовиќ го изговорија судбоносното „Да“ и ветија вечна љубов едни на други. Фановите испраќаат бројни честитки до Јована и Жељко Јоксимовиќ за годишнината од бракот во текот на целиот ден. Поради моменталната состојба поврзана со пандемијата на вирусот корона, тие решија симболично да одбележат важен ден, и ќе подготват празничен ручек за своето семејство во нивниот дом и ќе уживаат со своите наследници, синот Коста и ќерките Ана и Срна.

Водителката и текстописецот уживаат во евоцирање спомени од денот кога склучија граѓански брак на Малдивите на 20 јануари 2012 година. Она што е особено интересно, само неколку дена подоцна, поточно, на 2 февруари, тие го официјализираа граѓанскиот брак склучен на Малдивите, кој се покажа како неважечки.

“Ова е најкомплицираната венчавка досега во однос на документацијата. Значи, нашите јубилеи се: 20 јануари, 2 февруари и 14 септември”, еднаш рече Јована која му се заколна на вечна љубов на Жељко во 2014 година и пред Бога во белградската црква на Александар Невски на Дорчол.

Познатата пејачка исто така во една прилика призна дека често се збунуваат околу прославата на годишнината.

– Честопати ја забораваме оваа втора годишнина, всушност, Јована никогаш не ја заборава. Таа меша урми. Јас на 2 февруари велам: „Душо, среќна годишнина“ и таа ќе ми рече: „Зарем не е на четврти?“ – се пошегува Жељко во догледно време. Секој знае дека ја негува својата љубов и строго ја чува далеку од очите на јавноста, сепак, тие често знаат да исшраќаат нежни зборови едни на други и преку нивните социјални мрежи. Токму така Јована минатата година му ја честиташе годишнината на Жељко, велејќи: „Осум години од нашата прва венчавка. Беше како вчера. Те сакам”.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris