Додека Kарлеуша е во војна со Вељко за покојниот Балашевиќ, Анастасија веднаш се огласи!

21 февруари, 2021
nn

Цела Србија, но и регионот жали по смртта на кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ, но не и Веjко Ражнатовиќ.

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ реагираше негативно на бројните збогувања од починатиот музичар.

“Србите, според старата проклета навика, сами по себе си мочаме! Затоа тие не не почитуваат, затоа ние секогаш сме виновни и да се извинам не *бе кој стигне. Кој го навредува вашиот народ, не заслужува ни спомен, ни спомен. Кој Хрват би го поддржал да оди во Србија и да каже што рече покојниот кантавтор г-дин Балашевиќ? И се прашувате дали сте нормална личност и колку лица имате”- напиша младиот Ражнатовиќ на социјалната мрежа Инстаграм.

Граѓаните на нашата земја се активни на социјалните мрежи сите овие денови, а причините се смртта, уметноста, но и успехот. По смртта на Балашевиќ, голем број на оние што го сакаа ги споделија неговите стихови и тага за загубата. Покрај тоа, филмот “Dara iz Jasenovca” остави силен впечаток кај сите, па многумина се осврнаа на злосторствата од минатото врз српскиот народ. Добар повод е триумфот на Новак Џоковиќ.

Анастасија Ражнатовиќ, по конфликтот меѓу Карлеуша и Вељко, реши да ги потсети сите на една одлична жена од минатото, а причината очигледно е темата за логорот во Јасеновац и страдањата на Србите.

Станува збор за Дијана Будисављевиќ:

-Австријка која спаси 10.000 деца од логорот во Јасеновац – истакна ќерката на Цеца со фотографија од Дијана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi