ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО ЦИРИХ Полицијата ја фати Беквалац во прекршок, па ВЕДНАШ ја депортираше за Србија! Се гушеше во солзи пред сите!

28 јули, 2021
Screenshot_5

Модната дизајнерка Кристина Беквалац преживеа невидена драма кога со својата сестра, популарната пејачка Наташа Беквалац, замина на Ибица, земајќи со себе пасош кој истекол пред една година!

Штом забележале неправилност во патниот документ, швајцарската полиција ја одделила од редо за пријавување и ја задржала, а потоа ја вратила во Белград со првиот лет, додека сестрата Наташа го продолжила своето патување на егзотичниот остров во Шпанија !

-Тргнаа на Ибица да снимаат спотови за новите песни. Целиот тим на пејачката беше со нив. Заедно, се качија на авион на аеродромот „Никола Тесла“, но кога слетаа во Цирих, на пасошката контрола забележаа дека овој документ ѝ истекол на Кристина пред една година. Потоа настана хаос! Полицајците беа шокирани, во шок се прашуваа како таа успеала прво да полета од Белград. Веднаш ја однесоа во посебна просторија за интервју и дури тогаш сфати што всушност се случило. Им објаснила дека има нов пасош, но дека набрзина го зела стариот и ги праша дали некој може да го скенира и да им го испрати. Тие одговорија дека не доаѓа предвид и дека мора да ја задржат и да ја вратат назад во Србија – вели добро информиран извор.

Според него, Наташа го продолжила патот до Ибица со своите пријатели, додека Кристина поминала часови на аеродромот во Цирих.

-Таа го чекаше летот за Србија три часа и липаше. Беше бесна на себе затоа што направила општ хаос. Само што пристигна во Белград, го зеде новиот пасош и повторно купи авионски билети. Кога по два дена повторно се упати кон Ибица, на Instagram напиша: „Кој нема во главата, има во нозете“, шегувајќи се на своја сметка, иако ситуацијата воопшто не беше смешна. Дури и Наташа ја задеваше, па покрај фотографиите од плажите напиша: „Сите сме тука, само ја чекаме Кристина Беквалац да излезе од притвор“ – ја раскажува нашата соговорничка целата драма и додава дека креаторката конечно ѝ се придружила на сестра си:

– На сите им олесна кога пристигна на Ибица, па почнаа да снимаат видеа. Тие веќе заборавија на целата збрка, па уживаат во своите омилени коктели на песочните плажи за време на паузите од работа. Иако се работно на островот, тие најдоа време да ги посетат дневните забави покрај Средоземното Море.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi