ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: По нападот на Карлеуша врз Вељко, Анастасија сурово одговори: „Кој е тука простак?“

24 февруари, 2021
balasevic

Поп-sвездата Јелена Карлеуша енергично реагираше на сторито на боксерот Вељко Ражнатовиќ, во кое тој беше критички настроен кон покојниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ.

Ражнатовиќ објави снимка од концертот што Балашевиќ го одржа во Загреб, на која потоа им се обрати на сите со овие зборови: „Јас обично пеам на мојот мајчин хрватски јазик, но има еден проблем, зборувам расипана верзија на хрватски јазик, т.н. српски”, рече тој.

После оваа изјава, Вељко се најде на удар на јавноста и медиумите, кои го осудија неговиот став кон починатиот Балашевиќ, па не беше невообичаено да се нарече простак.

По сите напади, и од медиумите, потоа од јавноста, па дури и од Карлеуша, Анастасија проговори и го поддржа својот брат и им ги затвори устите на сите што го нарекуваа нејзиниот брат простак, алудирајќи на тоа дека многумина така го нарекуваа Балашевиќ, а сега нејзиниот брат го нарекуваат ростак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi