Џиновиќ наскоро ќе се преселат во вила од 900 квадратни метри која неколкупати ја рушеа, а погледнете како изгледа сега!

27 февруари, 2021
h10_400x0

Треба да се има доволно пари за да се направи сé што сака Харис. Инвестираше милиони во градежништвото. Скоро сите работи беа порачани од странство.

Музичката sвезда Харис Џиновиќ, по скоро 50 години работа со музика, може да се пофали како конечно успеа да има луксузен покрив над главата во Белград.

На јавноста малку ѝ се познати деталите дека пејачот години наназад изнајмувал куќа во Дипломатското населено место на Баново Брдо, но пред неколку години Харис решил да купи парцела и да започне да гради импозантна зграда. Сепак, изградбата трае веќе неколку години, бидејќи според луѓето кои се активно вклучени во овој проект, чијашто станбена површина е поголема од 900 квадратни метри, тоа е многу долг процес, особено кога се знае дека пејачот е голем перфекционист.

Имено, пред повеќе од три години, Џиновиќ започна да гради вила, но се случија некои непредвидени околности и му отежнуваа да ги извршува работите. Тој рушеше и поправаше сè неколку пати затоа што не му се допаѓаа многу работи, а потоа сè од почеток.

Беше потребно да се има доволно пари за да се направи сé што сака Харис. Инвестираше милиони во градежништвото. Скоро сите работи беа нарачани од странство, а тој учествуваше во дизајнот со архитектите и постојано ги посетуваше мајсторите на градилиштето за да се осигура дека сè оди добро. Бидејќи не градат куќа секоја година, тие сакаат да си дозволат целосен комфор и луксуз, па ќе имаат голем базен, теретана, па дури и спа агол во нивната импозантна вила, која сè уште е во изградба. Во еден дел од вилата, ќе се направи посебен дел од куќата за Мелина, која ќе има своја мини-канцеларија каде што ќе ги заврши сите работи поврзани со нејзиниот бренд, но и дел за разубавување како што е дуќан и дел за фризер. Во проектот се наведува дека Харис ќе има винарска визба, бидејќи обожава вина, дел за музичко студио, но дали на крајот оставил да биде во проектот, останува непознато – открива извор близок до парот.

„Постојано менувам. Јас не сум архитект, не сум градежен инженер, ниту статичар. Не читам нацрти, ниту планови. Гледам кога нешто се гради и тогаш реагирам. Им велам: „Соборете го овој ѕид затоа што не ми се допаѓа, дајте ми некој друг, проширете ја гаражата за да не влегувам низ иглени уши“.

Ова се сосема нормални промени за време на изградбата, не разбирам зошто би бил тежок поради тоа. Плаќам за тоа и сакам да изгледа како што јас сакам. Од друга страна, архитектот и инженерот го градат и заминуваат, а јас останувам таму. Значи, јас градам за себе, не за нив – рече Харис пред две години, а потоа на шега додаде дека на помош му пришла и неговата сопруга Мелина.

Базен во дворот на вилата

Зад овие големи sидови ќе има базен кој ќе биде опкружен со зеленило. За да имаат целосна приватност, за да не ги види некој од соседите случајно во текот на летните месеци, Џиновиќ решија да чуваат сè добро заштитено од љубопитните погледи на јавноста. Големиот базен ќе им овозможи да организираат забави каде ќе поканат многу пријатели и ќе уживаат во добрата атмосфера со нив до раните утрински часови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi