Експлозија од емоции! Цеца за прв пат го покажа малиот Жељко пред камера, а неговиот потег е полн погодок! (ФОТО)

27 мај, 2021
anastasijarodjendan250520210009-830x0

Цеца одби да зборува за своето момче Богдан Срејовиќ и нивната врска, но затоа за прв пат го покажа внукот Жељко на телевизија.

Цеца Ражнатовиќ (47) се вклучи во шоуто Шок Ток во живо од прославата на 23-от роденден на нејзината ќерка Анастасија, видно расположена и насмеана.

Фолк sвездата изјави дека е горда на успехот на Анастасија со двете нови песни што ги издаде на роденденот, а ѝ даде мала предност на песната „Извини“, бидејќи во неа може да се пронајдат сите, додека „Готово“ е сепак за помладите.

Цеца одби да зборува за своето момче Богдан Срејовиќ и нивната врска, но затоа за прв пат пред камерата го покажа внукот Жељко.

Кога видела дека ѝ е во близина, Цеца го зела малиот во рацете, а бебето веднаш го „грабна“ микрофонот на репортерот.

На прашањето дали тоа е навестување дека може да биде и пејач, Цеца со насмевка рече:

– Нека биде жив и здрав, па нека одлучи сам. И неговиот татко одлучи за себе, а и јас се одлучив за мојот повик.

И додека Цеца зборуваше за Жељко и семејството, преслаткиот Жељко не се откажа од намерата да го „присвои“ микрофонот.