Го гризна синот за образ, следниот ден полицајците ни се појавија на врата! Сопругот на Тања Савиќ не застанува со ОБВИНУВАЊА: Го снима секој наш разговор, станала многу РАСИПАНА…

29 јули, 2021
422245_screenshot-6_f

Тања Савиќ ужива во заслужениот одмор, отиде на море со својата сестра и синовите. За тоа време, нејзиниот сопруг, Душан Јованчевиќ, не мирува, а сега излезе со нови обвинувања

Овој пат, тој најпрво истакна дека не може да се слуша добро со неговите синови затоа што Тања им го одзела телефонот што тој го купил за нив:

– На децата им купив нов „ајфон“ за да ме контактираат кога сакаат и да одржуваат контакт со останатите членови од семејството и пријателите од Австралија. Кога Тања го виде телефонот, ги избриша сите податоци, го исклучи и им го одзеде на децата. Последниот пат кога се слушнавме, не кажаа ништо посебно, не можат слободно да зборуваат од неа, бидејќи таа ги гледа нашите разговори, ги уценува и им кажува како да ми одговорат. Секој наш разговор е снимен, не знам зошто го прави тоа, таа стана корумпирана и подмолна личност, јас не ја препознавам.

Дали е вистина дека синовите велат за Тања дека таа е најлошата мајка на светот? Зошто?

– Така е, жал ми е што дозволила и што им дава причина на децата да кажат такво нешто. Пред децата кажува сѐ за мене, ме нарекува со погрдни имиња, вели дека сум коњ, будала и слично. Тогаш децата ме бранат, бидејќи им е жал, па на неа ѝ велат такви работи. Можеби во нејзината куќа е нормално мајката така да го понижува таткото, во моето семејство мајка ми го почитуваше татко ми и обратно.

Дали Тања ги малтретирала децата?

– Многу пати! Кога беа мали, ги заклучи во соба, беа во темница, врескаа и плачеа, а Тања не ги пушташе надвор, ја држеше бравата. Кога го слушнав врисокот, скокнав од фотелјата и се качив горе за да видам за што се работи. Не ми беше добро, ѝ реков никогаш повеќе да не го прави тоа. Додека живеевме во Австралија, во 2017 година, таа го гризна Џорџ за образ, следниот ден кога тој отиде на училиште, наставничката виде модринка и пријави. Подоцна истиот ден полиција се појави пред вратата и моравме да дадеме изјава. Се срамам да зборувам за она што го доживеав до неа.

Кога Тања ги одведе своите синови во Србија, рековте дека би сакале сите повторно сите да бидете заедно. Што сакавте да кажете со тоа?

– Се грижам и жал ми е за децата. Нема ништо што не би го направил за нашите момчиња, не се оженив и не основав семејство за да се разведам, но за жал, немав среќа во мојот брак.

Дали децата само седеа дома, играа игри и се дебелееа додека беа со вас?

– Моите деца одеа на училиште со мене, а после училиште секој ден имаа активности: пливање, фудбал, кик бокс. Секоја ѝ чест ако можела да види толку далеку од Србија до Австралија и да знае што прават децата секој ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris