ИГОР КОЈИЌ Е ИСТОРИЈА, ЕВЕ НА КОГО МУ ФРЛИ ОКО СЕВЕРИНА: Пејачката го заследи на Инстаграм ОВОЈ познат српски актер!

29 август, 2021
145099_dragana_ls

До неодамна, славната пејачка следеше едноцифрен број луѓе на Инстаграм, а потоа …

И потоа таа го отследи својот сопруг Игор Којиќ од оваа мрежа, следеше двајца светски познати спортисти, но и еден од балканските актери – што веднаш предизвика бројни реакции и контроверзии.

Откако го отследи сопругот од Инстаграм, хрватската пејачка го заследи славниот српски актер!

Северина Којиќ неодамна стана баба – нејзината внука доби дете, а пејачката веднаш се пофали на Инстаграм.

По сликата со бебето, следеше фотографија со словенечкиот кошаркарски репрезентативец Лука Дончиќ и НБА асот Боби Марјановиќ, со кои пееше на прославата, а кои веднаш ја заследија на популарната социјална мрежа. И токму овој „following“ предизвика големо внимание.

До неодамна, најпопуларната пејачка во регионот следеше само една личност на Инстаграм, сопругот Игор Којиќ, од кога, барем колку што е познато, се уште не се развела. Но, стана јасно дека парот ќе се разведе кога се отследеа едни со други од Инстаграм.

И тогаш бројот на луѓе што ги следи на нејзиниот профил се зголеми на триесет, преку ноќ, и сега е околу 50.

Покрај Лука и Боби, меѓу триесетте избрани се најде и актерот Милош Биковиќ, што предизвика големо внимание на мрежите и медиумите.

Покрај Биковиќ, има уште двајца актери со кои се дружи Сева, и тоа Христина Поповиќ и Горан Богдан и неколку нејзини блиски пријатели како Петар Грашо и Ива Радиќ.

Severina proširila listu ljudi koje prati na Instagramu

Од странските sвезди, Северина одлучи да ги заследи Ријана, Мадона и Брус Спрингстин, нејзиниот омилен музичар.

Не знаеме зошто Сева избра да го следи Биковиќ, но нам ни е јасно дека пејачката е слаба во однос на помладите момци, па не можеме да не се запрашаме дали има нешто повеќе …?