ИНЦИДЕНТОТ НА НАСТАПОТ НА КАРЛЕУША ВО БУДВА не ја спречи Јелена да ја донесе ОВАА одлука! (ВИДЕО)

6 август, 2021
jelena-karleusa_foto_srbijadanas_11_3

Пејачката се огласи од авионот.

Јелена Карлеуша долги години не настапуваше во Будва бидејќи доживеа страшна непријатност.

Пејачката била нападната со огнено оружје од ко-сопственикот на дискотека во тој црногорски град. ЈК ги изведувала своите најголеми хитови на сцената кога од неа било побарано да се симне, а откако таа одбила, ко-сопственикот на дискотеката станала ја нападнал со оружје, но конфликтот бил избегнат со брзата интервенција на обезбедувањето на Јелена, пишуваа тогаш медиумите.

Гаврило Лековиќ, наречен Леко, е името на човекот кој тогаш наводно ја нападнал Јелена со пиштол. Како што многумина објавија, Леко е име кое во тоа време ѝ било добро познато на црногорската полиција, бидејќи тој бил висок претставник на подземјето.

Популарната пејачка се огласи по повод настапот што беше закажан за 24 јули, но поради критичната епидемиолошка состојба во Црна Гора, беше одложен за денеска.

– По години и години заобиколување на Будва, поради непријатностите што ги доживеав на далечниот последен концерт (каде што за среќа имав десет луѓе од обезбедувањето), решив повторно да настапам во тој град. Инаку, јас сум таква, доволно е некој да ми се обрати погрешно, за да го пречкртам, и тоа место и градот и државата … А,  камоли кога некој вооружен ќе излезе на сцена. Но, океј, лошите луѓе го добија она што го заслужија, а јас се дружам со вас во Будва – рече тогаш Карлеуша.

Јелена на социјалната мрежа објави снимка од авион како лета над црногорскиот брег, а нема сомнение дека нејзината публика во Будва ќе биде воодушевена од нејзиното доаѓање по многу години.

– Здраво, Црна Гора! Гори Будва вечерва! – посочи Ј.К.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi