„ЈА ПОЧИТУВАШ СЕЛАНКАТА ЗАРАДИ БРЕНА, А ТАА ОБЈАВУВА СЛИКА СО ЗАТВОРЕНИЧКА“ – Како Карлеуша и Прија завојуваа заради Цеца!

5 септември, 2021
Aleksandra-Prijovic-Jelena-Karleusa-Svetlana-Ceca-Raznatovic

Една слика беше доволна за да се направи хаос.

Пред неколку години, Јелена Карлеуша и Александра Пријовиќ влегоа во војна поради сликата на Прија со Цеца.

Карлеуша и Пријовиќ беа во одлични односи, сѐ додека снаата на Брена не објави слика со лутата ривалка на Јелена, Светлана Цеца Ражнатовиќ од Копаоник, по што ЈК ѝ даде еден совет.

„Драга Александра, ти си ми исклучително драга и слатка. И затоа сега ќе ти го напишам ова јавно: Никогаш не сликај се со оваа жена која е осудена злосторничка и сопруга на воен злосторник … Не ти треба овој полусвет и тие ѓубриња. Среќна Нова година и продолжи да блескаш “, ѝ рече тогаш Карлеуша преку социјалните мрежи, што предизвика лавина коментари.

Александра наскоро одлучи да ја избрише спорната слика како и сите коментари, а потоа повторно ја објави фотографијата со коментар дека сака да види само позитивна енергија на својот профил.

Следуваше бруталната порака на Карлеуша:

„Ја почитуваш селанката Прија (поради Брена), ѝпишуваш добар совет, а таа го брише и повторно објавува слика со Наногицата. Што ти е рурално педигре”, напишала тогаш Карлеуша на својот Titter профил.

По овие тешки зборови, Карлеуша и Прија за прв пат се сретнаа на аеродром, каде што летаа со истиот авион, а бројни медиумски тимови ги чекаа на аеродромот.

“Ќе се поздравам, бидејќи секогаш им се јавувам на сите. Немам проблем со никого, не сум тип на луѓе што се расправаат”, рекла Александра на прашањето што би направила кога ќе се сретне со Ј.К., а Карлеуша на шега кажа:

„Дојдовте заради нас? Шокирана сум. Што да ви кажам, мило ми е што Александра користи услуги за воздушен транспорт како мене. Да знаев дека ќе дојдете, ќе се нашминкав”.

Карлеуша е единствената пејачка со која Прија имала конфликт, а неколку години подоцна Александра изјави дека тие две никогаш не се скарале.

„Ние две никогаш не сме се скарале. Многу ги почитувам моите постари колеги, Јелена може да ми биде и мајка. Читав некои работи за себе, можеби нешто ја повредило во тој момент, тоа е нејзина работа. На таа жена ѝ посакувам се најдобро и ја поздравувам кога ќе се видиме. Сѐ лошо нека остави на страна“, рече Пријовиќ во тогашното интервју.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi