ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ВО НОВА ДРАМА: Обвинета е за злоупотреба и тортура, а еве што има таа да каже на сето тоа

26 март, 2021
Jelena-Karleusa-nas

Доколку Карлеуша биде прогласена за виновна, може да се соочи со затворска казна од една година

Третото основно јавно обвинителство во Белград поднесе обвинение против пејачката Јелена Карлеуша за напад и навреда на фотографот на „Курир“, Владимир Спорчиќ, пред две години.

Во јуни 2019 година, Владимир беше на работна задача на гробиштата Нова Бежанија, каде што го фотографираше гробот на покојната мајка на Јелена, Дивна, кога Карлеуша го нападна. „Курир“ пријавил дека таа физички го нападнала, плукнала и навредила, по што Владимир поднел кривична пријава против неа.

Карлеуша се огласи на Instagram

Јелена е обвинета за кривично дело злоупотреба и тортура, изјави портпаролот на обвинителството, Маја Делиќ.

Доколку Карлеуша биде прогласена за виновна, може да добие казна затвор од една година, а бидејќи обвинението не е потврдено, судот наскоро може да закаже судење.

„Нејасно е како фотографот и неговиот возач ја преживеаја оваа„ тортура и злоупотреба “?! Имено, тие „само што си ја врешеа својата работа“ на гробиштата и ја насликаа оваа опасна жена додека го чистеше гробот на нејзината мајка… Двајца исплашени и незаштитени мажи никогаш не смеат да шетаат сами околу гробиштата и да сликаат! Бидејќи сè може да се случи ако налетате на Каракончула! На пример – тортура и малтретирање. И силувањето не е исклучено “, ја коментираше Јелена тужбата на својот Instagram.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi