Јелена Томашевиќ откри се за раскинувањето со Иван Босиљчиќ, а малкумина знаат дека нејзиниот голем хит беше посветен токму на него!

9 март, 2021
папапапапа

Јелена Томашевиќ и Иван Босиљчиќ важат за едни од најубавите парови од јавна сцена, а пејачката сега раскажа интересна анегдота поврзана со нејзината песна „Да ми се врати“, која и беше понудена за време на период кога таа и Иван имаа криза во врската.

Пред 12 години, по нешто повеќе од една година врска, Јелена и Иван ја раскинаа врската, а токму тогаш беше напишана балада.

Сепак, две години подоцна, кога следуваше смирувањето со Босиљчиќ, на предлог на нејзиниот сегашен сопруг, Јелена сепак пееше стихови што опишуваа тежок период во нивните животи.

Тоа се случи пред повеќе од 10 години. Иван и јас се забавувавме и под притисок на медиумите раскинавме. Секој имаше своја приказна, свое мислење за тоа: Треба или не треба. Сергеј Четковиќ, мојот драг колега со кого исто така се дружам, ми се јави: „Ти напишав песна“. И тој ми ја пушти песната „Посакувам да ми се врати милиот“. Велам дека не доаѓа предвид да му пеам: „Би сакала да можеш да ми се вратиш“ – низ смеа рече Јелена Томашевиќ и додаде:

Jelena Tomašević i Ivan Bosiljčić

Навистина, нема да ја пеам оваа песна. И помина некое време, богами, мислам околу две години, јас и Иван веќе се смиривме. Во секој случај, во една прилика му велам: „Па, дозволете ми да ви кажам што ми напиша Сергеј, и јас никогаш не ја испеав“. Кога ја слушна песната, Иван се воодушеви: „Ова е божествено, зошто не го снимаше тоа“ – рече пејачот во емисијата „Ас кај единаесет“, на ТВ „К1“.

Од моментот кога се смирија, Јелена и Иван повеќе не се разделуваа. Тие се венчаа и ја добија ќерката Нина, а денес важат за еден од најхармоничните парови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris