Како Милица Тодоровиќ ИЗГУБИ 15 КИЛОГРАМИ? Таа ги смени овие 3 работи и ја доведе линијата до СОВРШЕНСТВО

28 август, 2021
screenshot_from_2021-08-28_18-05-52

Сакајќи да им помогне на другите да се ослободат од вишокот килограми, пејачката откри како успеала да ја врати совршената линија.

Последниве месеци, исхраната на Милица Тодоровиќ беше една од најбараните теми што припадничките на понежниот пол ја пребаруваа на Интернет.

Токму тој не толку голем вишок е секогаш најлошата болка за жените бидејќи е најтешко да се тргне. Меѓутоа, за време на вонредната состојба минатата година, Милица цврсто одлучи да го врати своето тело во форма и да го дочека летото поподготвена од било кога. Успеа да ослабе дури 15 килограми, а еве како успеала.

– Како и повеќето нејзини колеги, Милица се опушти за време на карантинот, не се движеше, уживаше во својот дом, гледаше филмови и јадеше. Вишокот тежина во таа ситуација е сосема очекувана појава. Сепак, таа одлучи да не го дочека летото како во таква состојба, туку да го доведе телото до совршенство, во што успеа – рече изворот.

Како што понатаму се наведува, пејачката била на специјална диета четири месеци. Ја намалила количината на храна што ја консумирала, но го зголемила бројот на оброци на дневна основа. Со сето тоа, тренирала редовно и напорно.

Сакајќи да им помогне на другите да се ослободат од вишокот килограми, пејачката откри како успеала да ја врати совршената линија.

– Сите знаеме како да ослабеме, но најчесто тоа не го применуваме. Уживам во храната и сакам да јадам! И кога се здебелив, ми пречеа тие неколку вишок килограми. Не се доживував како буцка! Сепак, бев свесна дека она што го правам не е добро за моето здравје, особено затоа што моето мени претежно беше пржено, масно и слатко… Тоа се таложи со текот на годините, го забавува метаболизмот и може да предизвика разни болести – изјави Милица Тодоровиќ неодамна.

– Најмногу ослабев за време на самоизолацијата. Имав време детално да се посветам на правилната исхрана – рече Тодоровиќ и истакна дека сега не може ни да замисли да јаде нешто што претходно редовно го консумирала.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi