КАКО СИ ПОМИНУВА СЕВЕРИНА ПО РАЗВОДОТ: Никој не остана имун на нејзините објави

27 август, 2021
Severina

Пејачката Северина, по разводот со Игор Којиќ, ужива на летниот распуст во Далмација. Таа неодамна сподели фотографија во која ужива со друштво, а денес се пофали со неверојатна линија на 49 -годишна возраст.

„Морето, откако ќе ја исфрли магијата, потоа ќе го држи човекот засекогаш во мрежа на чуда …“, се зборовите на големиот Жак Ив Кусто, со кого Северина ја опиша оваа сцена.

„Врвно тело и насмевка“, „Совршена“, е само дел од коментарите на ентузијастичките обожаватели.

Набргу по таа објава, следуваше уште едно во кое Северина објави две видеа со опис: „Мајмун на дрво и риба во вода“.

„Мојата смеа се слуша “, коментира нејзината пријателка Соња Дворник. „И вие знаете секакви беди“, додаде еден сопатник. И навистина, во едно видео Северина се качи на дрво додека не висеше наопаку, а во друго покажа како со главата скока во морето.