КАРЛЕУША СРЕД ПЕКОЛ ВО АНТАЛИЈА СО ДЕЦАТА! Сними пожар и итна евакуација – луѓето во паника, ДИВЕЕШЕ ПОЖАР! (ВИДЕО, ФОТО)

29 јули, 2021
jelena-karleusa-pozar-u-antaliji

Јелена Карлеуша беше евакуирана од хотелот во кој престојуваше заедно со своите ќерки и тетката Даниела.

Јелена Карлеуша моментално е во Анталија со своите ќерки и тетка и, каде што беше сведок на страшен пожар што избувна во ова познато и популарно летувалиште.

Пејачката ја забележа паничната атмосфера за време на евакуацијата и сними како изгледа хотелот во кој тие престојувале, а целиот бил зафатен со пламен.

“Нема да верувате што се случува во нашиот хотел. Се гори, јас сум тука со децата. Само што дојдоа да не евакуираат. Еве, да знаете… Ова е хаос…”, објасни Кареуша додека снимаше, а во еден момент можете да слушнете како вика: „Се е во ред!“.

Страшното видео што Јелена го забележа и објави на Инстаграм, шокираше многумина, а таа заедно со други луѓе, исто така гости во хотелот, ќерките и тетката Даниела, се качи на бродот за да го напушти копното и се обиде да остане смирена и да ја смири ситуацијата.

Да се потсетиме, вчера избија неколку шумски пожари во Анталија, популарно туристичко летувалиште во Турција, а според последните информации, три лица го загубиле животот. Топлото време и силниот ветер предизвикаа пожар во областа на одморалиштата и блискитете села.

Погледнете ги снимките што ги сними Јелена:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi