„КОЛЕГИТЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ МИ БЕА ЉУБОМОРНИ“ Милош Биковиќ открива без влакна на јазикот со што сѐ се соочил во текот на својата кариера: Јас тоа би го нарекол болест!

12 јуни, 2021
Screenshot_3

Мислењето на оние кои се занимаваат со други не е важно, бидејќи тие наместо да создаваат своја вредност, се занимаваат со омаловажување на другите – вели актерот.

Популарниот актер Милош Биковиќ важи за миленик на сите генерации, а сега без влакна на јазикот зборуваше за својата кариера и откри со што се сретна на патот до големиот успех што моментално го ужива во Србија, но и во Русија

Имено, Биковиќ е свесен за големината на својата кариера и не крие дека е исклучително популарен и баран каде и да се појави, а сега откри дали некогаш чувствувал завист од неговите колеги. Во оваа прилика, Милош изјави дека борбата против зависта е „како да тонеш во жива кал“ и откри како се справува со тоа.

-Секако дека сум почувствувал, од колеги, пријатели, луѓе кои не се толку блиски со мене и се потполни странци, но не вреди да се потсетувам затоа што тоа е како да тонеш во жива кал. Не можете да промените ништо. На крајот на краиштата, мислењето на оние кои се занимаваат со други не е важно, бидејќи тие наместо да создаваат своја вредност, се занимаваат со омаловажување на другите. Деструктивно е и на некој начин би можел да го наречам болест – вели популарниот актер.

-Професорот Драган Петровиќ ме научи мене и моите класици дека глумата е маратон и дека секој има своја патека во која треба да трча. Исто е и со животот. Ако сакате да си ја зачувате душата, мора да работите на себе и да се натпреварувате со себеси, а не да им судите на другите – заклучува Биковиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi