Колку српската естрада плаќа за часовници? Раката на Јелена Карлеуша ја краси часовник вреден 120.000 евра, а еве што носат Цеца, Аца Лукас и Саша Ковачевиќ!

22 февруари, 2021
be4749fb45c0a033342bbdb33fba019b8f79427d

Скапите часовници се сметаат за статусен симбол.

Иако „Ролекс“ како престижна марка често беше во рацете на мажите, во последно време, скапите додатоци сè повеќе ги красат нашите славни дами од светот на шоу-бизнисот.

Меѓу оние кои не се двоумат да потрошат неколку десетици илјади евра на часовник е и Цеца Ражнатовиќ, која го носи својот „Rolex Dayton”, вреден 40.000 евра, во скоро секоја пригода.

Анастасија Ражнатовиќ, пак, е поскромна од нејзината мајка, т.н. почетен модел на оваа марка, „Oyster Perpetual“ во сина боја, чија вредност не надминува 4500.

Еден од најголемите колекционери на скапи часовници е Саша Поповиќ. Иако пред неколку години му беа украдени осум скапи модели, вклучувајќи го и „Ролекс“, волшебникот на шоу-бизнисот подоцна купи уште еден модел на престижна марка, вреден 40.000 евра.


Дека Јелена Карлеуша сака да ја интригира јавноста, тоа го покажа минатата година, кога го претстави својот нов часовник на марката „Ролекс“ украсен со дијаманти, чија вредност се проценува на околу 120.000 евра.

Покрај ова, Јелена поседува уште една копија од нејзината омилена марка, проценет на 30.000 евра.

На нашата листа е и Аца Лукас, кој носи часовник чија вредност достигнува 25.000 евра. Фолкерот е познат како некој што сака часовници, но не мора да бидат и најскапите. Така е фотографиран со часовник „Casio“ чија цена не надминува 350 евра.

Саша Ковачевиќ е обожавател на брендот „Ролекс“, а на него е забележан еден примерок вреден 20.000 евра. Ацо Пејовиќ има „чекан“ со иста вредност, а Владо Георгијев украде „Rolex Submariner “, чија цена е околу 17.000 евра.

Во последно време многу изненадува Бака Прасе, кој покрај три автомобили, во својата флота поседува и неколку скапи часовници, а еден чини 55.000 евра. Ова е брендот “Franck Muller”
и нивниот модел „Encrypto”.Часовникот е изработен со розово злато и на него има 340 дијаманти!

Марија Шерифовиќ носи најпрепознатлив часовник на сите времиња, „Rolex Submariner”, кој достигнува цена до 8.000 евра, а Елена Китиќ го обожава златниот „Audemars Piguet”. Станува збор за водечкиот модел „Royal Oak“ со розово злато, за кој плати 45.000 евра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi