Лепа Брена: „Доживеав тешки моменти во овие 40 години од мојата кариера и ги имаше многу“

30 април, 2021
1452908

Пејачката Фахрета Јакиќ, попозната како Лепа Брена, изгради огромна кариера на прекарот по кој стана препознатлива за сите. На почетокот на април, таа на сцената го прослави својот 40-годишен јубилеј и рече дека има многу желби што никогаш не ги исполнила затоа што работела нон стоп

Начинот на кој размислувала за животот, создавањето, професионалните, моралните и етичките принципи како 21-годишничка не се промениле, вели таа, дури и денес. Во оваа 40-годишна богата кариера, таа се обиде да ѝ даде максимум на публиката, не сакаше да биде подобра од некој друг, но сакаше да биде подобра верзија за себе секогаш кога ќе издаде албум, ќе се појави во филм или ќе беше гостин во емисија.

„Кога сте на сцена и пеете, тоа не значи дека ви треба само брендирана и убава облека, туку треба да живеете здраво и секогаш да бидете во топ форма. Кога ја започнав кариерата, успеав да ослабам 16 или 17 килограми, а тоа беше само затоа што ја сменив исхраната. Кога ќе одлучите да изгубите тежина или да го обликувате вашето тело, тогаш зад сè треба да стои силна рака и став, помош од нутриционист или лично знаење кога станува збор за исхраната “, изјави таа.

„Имав тешки моменти во овие 40 години од мојата кариера и ги имаше многу. Но, она што сигурно ѝ паѓа тешко на секоја жена и во нејзината младост, и во нејзините зрели и мои години, се лагите и невистините што се шират за вас. Постои категорија на луѓе кои имаат достоинство, кредибилитет и кои се навикнати да создаваат сè што поседуваат со своја работа, па соодветно на тоа ваквите лаги секогаш ве повредуваат. Вие сте повредени од дискриминација во оваа наша област. Недоверба се јавува иако сте убави, добро си ја работите работата“, тврди пејачката.

Таа се согласува дека кремите за лице треба да ги рекламираат млади девојки, исто така се согласува дека убавата облека треба да ја рекламираат згодни модели, но никогаш, како што рече, нема да се помири со фактот дека жените во зрелоста се дискриминирани.

Таа забележа дека спаѓа во категоријата жени кои секогаш ќе веруваат во себе затоа што имаат сè што треба да има една мајка, сопруга, сестра и пријател. Таа верува дека отсекогаш била на вистинскиот пат, и по толку многу години има многу желби што никогаш не ги исполнила затоа што работела напорно.

Пандемската пауза ѝ даде увид во ситуацијата во која се наоѓаме и ѝ покажа што прави, каде е и што сака да прави сега. „Верувам дека секој човек има подеми и падови во текот на својот живот. Јас нема да ги набројам моите, но имаше многу повеќе подеми отколку падови. Многу е важно да се нагласи дека ме болеше и плачев секогаш кога ќе паднев, а потоа станував и продолжував со посилно и пожестоко темпо. Ќе останам таква и ќе се занимавам со шоу-бизнис сè додека тоа го сакаат мојата публика и луѓето што ме почитуваат. Јас им го должам мојот успех затоа што тие се мојата сила и поддршка. Тоа е животен пример на девојка која ја започна својата кариера од мал град и успеа во тоа благодарение на публиката и беше на иста бранова должина со нив“, рече Лепа Брена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi