ЛЕПА БРЕНА САКАШЕ ЕДЕН МАЖ ПРЕД ДА БИДЕ СО БОБ: Мораа да раскинат, ТОЈ Е ПОЗНАТ и сите го знаеме!

29 март, 2021
леоа

Регионалната sвезда Лепа Брена и нејзиниот сопруг прославија 29 години хармоничен брак, од кој имаат два сина, Стефан и Виктор.

Имено, Брена ја започна својата музичка кариера во 1980 година, а медиумите тогаш шпекулираа за нејзиниот брак со новинар, но пејачката се омажи за Живојиновиќ неколку години подоцна.

Во декември 1985 година се зборуваше за бракот на Брена со Мирко Крлиќ, а оваа вест особено ги израдува жителите на Зрењанин, бидејќи токму во овој град започна нејзината идилична љубовна приказна.

Lepa Brena

До споменатата вест, луѓето од Зрењанин беа убедени дека поп убавицата Брена еден ден ќе им стане снаа. Бидејќи, нејзината романса содиџејот Крлиќ никому не изгледаше како факултативна, минлива врска. Таа врска траеше долго, а самата Брена во едно интервју изјави дека постои едно момче кое искрено го сака.

Мирко беше уредник и водител на ТВ-емисии од политичка и општа социјална содржина, главен уредник на весникот „Зрењанин“. ! Тој работел и како ПР-менаџер за „Југоремедија“ и директор за маркетинг во „Серво Михаl турист“, и вака зборуваше за својата љубов со Брена.

„Вистина е дека Лепа Брена беше моја девојка долго време и дека се сакавме. Но, сега е веќе минато и сега сме само добри пријатели. За она што го кажува чаршијата Зренјанин, дека таа требаше да се омажи за мене и дека, така да се каже, сè веќе беше готово “, можам да кажам дека сето тоа е фантазија и нечии убави желби… Можам да го кажам тоа, по нашата забава“ Брена беше и останува голем пријател за мене “.

„И, дозволете ми да ви кажам, воопшто не бев изненадена кога неодамна беше објавено дека се мажи. Затоа што одамна знам за нејзината желба. Додека бевме заедно, таа често ми зборуваше: „Мирко, мојата најголема желба е да основам свое семејство. Постојано ме прогонува помислата дека славата еден ден ќе помине, и јас ќе останам сама… Таа не можеше да се ослободи од тој страв, особено затоа што постојано беше одделена од нејзините родители, кои живеат во Брчко “, изјави еднаш Крлиќ „Југопапир“ и „Сабор“.

„Ја запознав Брена кога првпат настапи во Зрењанин. Тоа беше пред неколку години, кога пееше во хотелот Војводина како неоснована пејачка. Ние се допаднавме на прв поглед. И почнавме да се забавуваме. Потоа работев како диск-хокеј во Младинскиот центар, а подоцна и долу во барот. Брена пееше во нашиот град во два бранови неколку месеци, а се видовме подоцна кога го напушти Зрењанин “.

„Додека таа беше гостинка тука, не помина ден без ние да бидеме заедно. За тоа време, добро ја запознав и можам да кажам дека нејзиниот секојдневен живот целосно отстапи од нејзината улога како пејач и забавувач во кафеаната. На работа, таа беше професионална до крајот, а после тоа – многу обична, морална жена, покрај тоа, за нејзината возраст и многу интелигентна. Таа знаеше што сака!, Изјави поранешното момче на Брена.

Крлиќ ја извршуваше улогата на пратеник од 2012 до 2016 година, а денес е оженет и има четири ќерки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris