ЛЕТО + ЦРНОГОРСКО ПРИМОРЈЕ: Овие Балкански ѕвезди никогаш не би ги замислиле заедно, а главниот меѓу нив е – Новак Ѓоковиќ

16 август, 2021
289893_jelena-i-novak_ff

Голем број познати личности синоќа беа во Porto Montenegro, луксузна марина лоцирана во Тиват, меѓу кои и најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ.

Новак уживаше во хитовите на уметникот Дино Мерлин, и во таа прилика ја охрабри сопругата Јелена да танцуваат заедно на една од песните. Сето тоа го забележа Југослав Кариќ, кој истата вечер беше на истото место.

Novak Đoković

Неизбежно е дека Новак беше една од најголемите sвезди, бидејќи многу од познатите личности изразија желба да се фотографираат со него.

Фотки со најуспешниот српски тенисер фатија актерката Марија Каран, кошаркарот Тадија Драгичевиќ, како и неговата сопруга, неодамна породената манекенка Сандра Никетиќ, во чие друштво беа и кошаркарот Немања Недовиќ и неговиот избраник.

<p>Najuspešniji srpski teniser <strong>Novak Đoković </strong>i njegova supruga <strong>Jelena </strong>provode nezaboravne dane na crnogorskom primorju, a dok se teniser priprema za US Open, našao se u društvu popularne glumice, pevačice, košarkaša...</p>
<p>Najuspešniji srpski teniser <strong>Novak Đoković </strong>i njegova supruga <strong>Jelena </strong>provode nezaboravne dane na crnogorskom primorju, a dok se teniser priprema za US Open, našao se u društvu popularne glumice, pevačice, košarkaša...</p>
<p>Najuspešniji srpski teniser <strong>Novak Đoković </strong>i njegova supruga <strong>Jelena </strong>provode nezaboravne dane na crnogorskom primorju, a dok se teniser priprema za US Open, našao se u društvu popularne glumice, pevačice, košarkaša...</p>

Таа вечер, Сенида настапи со Мерлин, изведувајќи ја нивната заедничка песна и таа ја искористи можноста да се фотографира со Ѓоковиќ, исто како и сите други.

Да потсетиме, пред неколку дена, на истиот дел од црногорското приморје, српските тенисери Јанко Типсаревиќ, Виктор Троицки и Новак Ѓоковиќ направија заедничка фотографија од тениските терени. Новак престојува во Црна Гора и се одмара пред овогодинешниот турнир US Open.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi