ЉУБОВ ПРЕД ЏЕНАНA, ОД КОЈА СЕ РОДИЛА ТАА: Вака изгледа ќерката на Бреговиќ која ја добил со танчерка од Сараево!

30 септември, 2021
39948_goran-bregovic_ls

Еден од најпознатите композитори од регионот, автор на филмска музика, фронтмен на Bijelo dugme, зборуваше за сe во текот на неговата кариера, вклучително и дрога, сопствен порно филм и љубовни авантури и афери. Неговата страст кон жените започна кога имаше 17 години, кога почна да свири. Во раните дваесетти години, тој влезе во врска со јавно непознатата Јасенка, и од таа љубов се роди неговата ќерка Желjка, за која многу малку се знае.

Поранешниот фронтмен Горан Бреговиќ денес е во одлични односи со својата вонбрачна ќерка. Желjка не се експонира во медиумите, објавува нешто овде и таму на социјалните мрежи.

Кога последен пат објави фотографија на Фејсбук, нејзините пријатели коментираа колку е убава и и рекоа дека е време да „најде Босанец“. Ќерката на Бреговиќ коментираше дека „се уште верува во љубов, а малку помалку во брак“.

Желjка Бреговиќ дипломирала на Факултетот за дизајн и со години живее во Виена. Судејќи според најавите, една од нејзините две ќерки ги повлече гените од дедото на Горан, бидејќи таа свири пијано.

Покрај неа, славниот музичар со сопругата Џенан има три ќерки, Лулу, Ема и Лола.

“Моите деца, кога беа мали, беа муслимани во времето на Бајрам, бидејќи тогаш добиваа подароци, а за Божиќ и Велигден беа христијани, бидејќи и тогаш добиваа подароци. Сега не знам што слават. Јас мислам дека само средната, кој сега е во пубертет – е будист. Тоа, се разбира, не ми пречи. Моите деца ќе бидат Французи, иако сакаат да доаѓаат во нашиот регион”, рече еднаш Бреговиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris