Луксузен имот за кој ќе ѝ позавидат многумина! Тони ѝ купил стан вреден 550.000 евра на Дара Бубамара, пејачката ќе застане пред олтарот со двапати помладото момче, еве кога!

17 март, 2021
dara_1000x0

Покрај станот во Нови Сад, за кој плати 200.000 евра, пејачката има и неколку станови во српската престолнина, а наводно купила стан од 60 квадратни метри во Белград на вода, за што дала 350.000 евра.

Дара Бубамара наскоро наводно ќе се пресели во луксузен стан во Белград на вода! Нејзиното 23-годишно момче Марко Дујаковиќ, наречен Тони, наводно земал имот од 85 квадратни метри, на кој планира да се пресели штом се ожени со фолк sвезда.

Младиот бизнисмен веќе платил аванс за стан од 550.000 евра!

– Тони не штедеше пари за да ја израдува својата сакана. Таа му рече дека би сакала да живее во Белград на вода затоа што многу ѝ се допаѓа таа локација. На крајот на краиштата, нејзините колеги Џани, Вики Миjковиќ и Неда Украден веќе живеат таму, па затоа ѝ се допадна идејата да бидат соседи – вели добро информиран извор и додава дека младиот бизнисмен не оставил ништо на случајноста.

– Тој побара агент за недвижнини и се согласи да разгледа неколку апартмани во новата зграда. Побара да има убав поглед на реката. Одеше со денови и разгледуваше низ становите, и дури тогаш ја донесе конечната одлука и плати аванс. Дури кога заврши сè, ѝ кажа на Дари дека имаат нов стан. Таа била воодушевена и веднаш го известила својот син Коста дека за неколку месеци ќе се преселат од Нови Сад во Белград.

– Коста исто така ќе има своја соба во новиот стан. Тони сакаше момчето да живее со нив и да не се чувствува на кој било начин запоставено – објаснува соговорникот.

Фолк sвездата и нејзиниот 21-година помлад партнер ќе се преселат во Белград на вода веднаш штом ќе се венчаат. Тие планираат венчавка во јуни, на годишнината од нивната врска. Бидејќи како работите засега стојат со пандемијата, нема да направат голема венчавка, туку само со најблискиот круг на семејство и пријатели – открива изворот.

Покрај станот во Нови Сад, за кој платила 200.000 евра, пејачката има и неколку стана во српската престолнина, а наводно купила стан од 60 квадратни метри во Белград на вода, за кој дала 350.000 евра.