МАЛКУМИНА ЗНААТ ДЕКА ПРЕД ЈЕЛЕНА БИЛ ЗАЉУБЕН ВО НЕА: Изгледа како бомба, позната е и сега заработува вртоглави суми!

23 јули, 2021
124751_novak-djokovic_ls

Новак Ѓоковиќ моментално е на Олимписките игри, тој е еден од најпопуларните во селото и учесниците го задеваат само за да се фотографираат. Конечно, пред да замине за Токио, тој помина малку повеќе време со своето семејство, кое е во Црна Гора, каде што беше и пред Игрите.

Сепак, приказната од минатото на Ѓоковиќ повторно беше во јавниот домен. Во 2014 година, Новак се ожени со својата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ, но малку е познато дека пред тоа тој беше во емотивна врска со привлечна дама.

Сега Ѓоковиќ е семеен човек, тој има син и ќерка, а во помладите денови беше поврзуван со многу убавици. Една од оние што успеа да го освои своето срце е Лидија Поповиќ. Тоа беше пред српскиот тенисер да стане планетарно популарен и најдобар во светот во овој спорт, а кариерата на Новак ја одреди љубовта.

Наскоро по раскинувањето со Лидија, Новак започна врска со Јелена, која денес е негова сопруга. Сепак, и Лидија Поповиќ денес е дел од јавната сцена. Таа е добро познат диџеј, настапува под името Лејди Ли и има над 103.000 следбеници на социјалната мрежа Инстаграм. Пред две години, Лејди Ли имаше повеќе од 80 настапи во странство, претежно во Азија, а наводно од една заработила и до 30 000 евра. Лидија Поповиќ ја нарекуваат и „Српска Џеј Ло“, а во едно од интервјуата откри каква е врската со Ѓоковиќ.

„Ноле секогаш беше внимателен и насмеан за време на нашата врска, но тоа беше кога тој немаше обврски како што има денес. Сега носи голем товар на грбот како познат човек во светот на спортот. Секако, Ноле не е папучар… Новак е дружељубиво и џентлменско момче, барем така се сеќавам на него“, рече Лидија.