Марија Шерифовиќ ѝ се спротивстави на Јелена Карлеуша и застана во одбрана на Вања: Вака реагираше во емисијата – „Таа е културна и воспитана!“ (ВИДЕО)

18 март, 2021
marija-serifovic-vanja-jk

Дисквалификуваната натпреварувачка беше во тимот на Марија.

Бурните реакции во врска со дисквалификацијата на натпреварувачката од „Ѕвездите на Гранд“, 18-годишната Вања Кнежевиќ, на иницијатива на Јелена Карлеуша, не се смирија ниту еден ден подоцна.

Како што е познато, Јелена тврдеше дека натпреварувачката опцула во емисијата, затоа што не ги добила сите шест гласа (еден од гласовите бил гласот на Карлеуша), а потоа ѝ упати разни навреди на нејзината сметка на Instagram.

Во емисијата Вања се извини тврдејќи дека не го кажала кажала она за што ја обвинува Јелена, а подоцна плачела на сцената, па затоа Марија Шерифовиќ, која ѝ е ментор и не се согласува со ставот на Јелена, дошла да ја утеши.

” Грешка си во целост, верувај ми! Дури и јас да добиев пет гласа, би… Кој е проблемот?”, Одговори Марија.

“Ти?! Како се споредуваш со неа?”, Ја праша Јелена, а Марија застана во одбрана на натпреварувачката дури и после тоа.

„Ако имала реакција на разочарување затоа што не го добила шестиот глас, што е тука спорно?! Но, сакам да ти кажам дека не си во право кога станува збор за Вања Кнежевиќ, кога станува збор за нејзиното однесување, воспитување и почитување за сè и за сите нас овде “, рече Марија, но Јелена не се откажа, изјавувајќи дека„ многу арогантно ја прекинала на сред реченица “.

„Не, таа ти даде одговор.“

„Топ е девојка, погрешно си разбрала, верувај ми! Таа е одличен лик, само направи малку грешка, ништо страшно”, рече Марија додека ја гушкаше Вања.

„Една од најкултурните и најобразованите луѓе во мојот тим“, додаде таа.

Погледнете го видеото од 1:05:20 часот!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris