МАРИНА ТУЦАКОВИЌ КОНЕЧНО ЗАСТАНА НА НОЗЕ! Сега нејзиниот сопруг Фута се огласи и ги објави НАЈДОБРИТЕ ВЕСТ: „Оптимисти сме!“ (ФОТО)

13 јуни, 2021
Screenshot_8

Ова ги интересираше многумина!

Најпопуларниот текстописец на овие простори, Марина Туцаковиќ, по долга битка со ракот и силната хемотерапија, конечно застана на нозе. Нејзината состојба е стабилна и по повеќе од една година, може да излезе во град и да ги види своите пријатели.

– Марина имаше фази кога беше навистина лошо, силно гадење, повраќање, слабост, буквално не можеше да стане од кревет, но цело време ја чуваше челичната волја и желбата за закрепнување и живот. Секако, цело време таа имаше огромна и безрезервна поддршка од нејзиниот сопруг Фута и синот Лача, кој иако официјално живее во Нови Сад, поминува многу време со неа. Сите се фокусирани на неа, нејзиниот третман и закрепнување. Дури и во моментите кога беше подобра, ретко се движете некаде поради короната, бидејќи нејзината здравствена состојба беше навистина нарушена, па овој вирус би ѝ создадл хаос. Кој знае што би се случило. Во изминатата недела, таа навистина оживеа, беше и да снима шоу, ги виде своите пријатели, ѝ недостасуваше сè. Марина е вистинска боем. Таа отсекогаш го сакала животот, дружењето, трошењето време, па сега кога мерките малку се олеснија и оваа пандемија е ставена под контрола што е можно повеќе, таа започна да се движи. Исто така доби инспирација да напише текстови, само, како што велат пејачите, сега нивниот проблем е што не можат да најдат добри мелодии, а ќе има текстови – рече познаникот на Марина, а пренесоа медиумите.

Нејзиниот сопруг Фута ги потврди овие гласини.

– Марина отиде во град да заврши нешто. Се чувствува подобро. Го заборави својот телефон во станот, па затоа јас одговарам. Сè е на подобро, ние сме оптимисти – рече тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi