Мажите му завидуваат, но и ДЕВОЈКИТЕ Ѝ ЗАВИДУВААТ НЕА: Ова е згодниот спортист на кој српската олимпијка Милица Мандиќ му кажа ДА!

28 јули, 2021
325455_milicamandicprofimedia0623644684_ff (1)

Атлетичарката Милица Мандиќ објави дека борбите на Олимписките игри во Токио ќе бидат последни во нејзината кариера затоа што сака да се збогува со таеквондо, а една од работите што ја чека во иднина е веројатно венчавката, бидејќи е верена на таеквондистот Марко Ѓуричиќ три години.

Српската златна олимпијка не сака да зборува премногу за својата приватност, но во една прилика откри дека е пресреќна за Марко.

  • Имам со кого да споделам сè. Ме разбира целосно. Покрај мојата кариера, тоа е најубавиот дел од оваа работа за мене, затоа што тренираме заедно, се поддржуваме и победуваме. Колку што тој ме направи среќен, толку и јас него – призна Милица.

Двојката е заедно осум години, а се запознале во таеквондо клубот Галеб, каде тренирале заедно. Како што вели таа, со нетрпение ја чека заедничката иднина.

  • Не сакам многу да зборувам за тоа, но ние двајца сме заедно долго време, ние сме верени и тоа би било логичен редослед на околностите и се што се случува. Искрено, може да се каже дека едвај го чекам тој втор дел од мојот живот после спортот – истакна таа.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris