„МЕНЕ МИ Е МНОГУ НЕПРИЈАТНО“ Сања Вучиќ зборуваше за победникот на Евровизија Дамијано и откри пикантерии од зад сцената

9 јуни, 2021
Sanja-Vucic-0611826147

На натпреварувањето, Сања не можеше да сокрие дека навистина и се допаѓа италијанската везда.

Сè попопуларните девојки од групата Hurricane, кои ја претставуваа Србија на годинашната Евровизија, сè уште се главна тема на разговор.

Јавноста е многу разочарана што не се пласираа подобро затоа што сметаат дека заслужија многу подобро од 15-то место каде се најдоа Ксенија Кнежевиќ, Ивана Николиќ и Сања Вучиќ.

И покрај одличните перформанси, девојките исто така не кријат дека очекувале подобар пласман. Гостувајќи во емисијата Амиџи Шоу отворено зборуваа на оваа тема.

„Сакаш искрено? Мислевме дека ќе бидеме барем во првите 5. Сепак, кога го видовме гласањето, сфативме дека ќе бидеме последни. Значи, 15-то место е одлично “, рече Ивана.

Потоа следеше Сања, која призна дека девојките во еден момент размислувале за победа.

„Во еден момент, седнавме и рековме:„ Девојки, па ние навистина можеме да победиме “, рече таа.

За разлика од Ивана и Сања, Ксенија имаше само цел да се најде во големото финале.

„Искрено, само сакав да се пласираме во финалето бидејќи ќе биде штета ако не поминеме“, рече Ксенија, која во моментот на прогласување на победникот радосно извикала и сакала веднаш да му честита, но Сања ѝ рекла: „Не сега“.

Она што сите со симпатии го следеа беше изјавата на Сања по пристигнувањето во Ротердам дека италијанскиот претставник Дамијано Давид ѝ е убав, па дури и дека би се омажила за него.

„На забавен начин реков дека ми се допаѓа. Ми се допадна песната. Дознав дека има и девојка, многу ми е непријатно“, беше искрена Сања.

Девојките наскоро ќе започнат голема светска турнеја, а одлуките што ќе ги донесат ќе бидат пресвртница за нивната иднина и потенцијално странска кариера. Она што е сигурно е фактот дека трите убавици се подготвени да го освојат светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi