Милица Павловиќ ОТВОРЕНО за шпекулациите: Ова е ВИСТИНАТА за нејзиното определување!

9 јули, 2021
milica_pavlovic_i_andjela_vujo__232790__photo_E-Stock_milos_rafailovic-e1587662207390

Пејачката проговори за насловите во медиумите

Пејачката Милица Павловиќ реши конечно да стави крај на шпекулациите во врска со нејзината сексуална ориентација.

Имено, веќе некое време се шпекулира дека Павловиќ сака жени, а сега откри и што е вистината.

– Не би имала проблем да признаам дека сакам жени, ако навистина беше така. Љубовта е најубавата работа на светот. Важно е да сакате. Лошо е да се биде емотивно хендикепиран и ограничен, тешко е кога некој не знае да сака. Љубовта е тука да се шири во секоја форма – изјави таа за „Информер“ и додаде:

– Откако стапнав на сцената, медиумите ме поврзуваа со многу мажи и девојки. Многумина се обидоа да ме испровоцираат, а потоа зборуваа и пишуваа дека сум во врска со таа и таа девојка…

Пејачката исто така изјави дека лесно може да претстави некого како момче, но не сакала да се занимава со тоа.

– Можев да пронајдам некој маж, да го претставам како момче и со тоа да ги негирам гласините. Избрав да молчам и да не реагирам на работите што ме погодува, туку работата и кариерата да зборуваат за мене – заклучи Милица.