На Сенида и се заканува мафијата! Откриено е зошто популарната пејачка побегнала од Сараево!

13 јануари, 2021
Screenshot_5_400x0

Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенида, не го напушти Сараево во јуни минатата година и се врати во Љубjана поради корона вирусот и затворањето на границите, но поради сериозни закани.

Словенечката sвезда реши да ја прекине соработката со таканаречената поп-мафија и да ја продолжи кариерата самостојно, што не им се допадна. Близок извор, Сениди, ни откри дека таа е незадоволна веќе некое време, бидејќи добила нешто повеќе од 30 проценти од настапот, а остатокот им припаднал на соработниците на Сараево, т.н. поп-мафијата, за чија нелегална деловна активност се пишуваше во октомври минатата година.

Кога таа реши да го смени тимот на соработници, меѓу кои беа Буба Корели и Јала Брат, кои се тесно поврзани со ова криминално милје, тие одлучија да и се одмаздат. Планот беше прво да се „исплаши“ пејачката на еден од нејзините препознатливи начини – со напад врз нејзиното возило или местото каде што престојуваше во тој момент, за што ја предупредија нејзините познаници.

Еден нејзин пријател само што дознал што е планирано, контактирал со Сенида и рекол дека е подобро за некое време да го напушти Сараево, што го стори и веднаш тргна кон Љубљана. Во медиумите се појави информација дека Хајдарпашиќ ги прекинала деловните обврски затоа што била позитивна на корона вирус, но нејзиниот тим го негирал тоа.

Како оправдување, тие наведоа дека словенечката влада одеднаш ги заостри условите за влез на сите патници од Босна и Херцеговина, Србија и Косово и наметна задолжителен двонеделен карантин за нејзините граѓани кои доаѓаат од тие области.

Исто така, се дозна дека момчето, кое ја предупреди словенечката sвезда дека е подобро да избега од БиХ, не се снајде добро. Изворот вели дека поп мафијата открила што сторил, поради што бил претепан.

Се обидел да контактира со Сенида, но никој не одговори на нејзиниот број, како и на бројот на нејзиниот ПР познат на редакцијата. Сепак, се дозна дека пејачката конечно успеа да се спаси и да се извлече од оваа приказна, благодарение на влијателните пријатели од Сараево, кои се обидоа на секој начин да и помогнат. Во меѓувреме, Сенида го смени целиот тим, како што сакаше и работи напорно на нов проект.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris