Неда Украден позираше во костим за капење на 70 години, а пофалбите се нижеа

9 јули, 2021
pjimage-1_8ly4ASb

Иако наполни 70 години, Неда не престанува да ја покажува импресивната линија и тело, а неодамна откри дека добро се забавува на годишен одмор на Јадранот. Како неа, и следбениците се согласуваат дека Далмација има најубаво море

Со вкус на море, со вкус на бор. Ниту Дубаи, ниту Хаваи – нема поубаво море! – порача Неда Украден (70) од одморот во Далмација.

Пејачката ги изненади обожавателите во црвен костим за капење и со шешир на главата, а многумина се согласија со нејзиното тврдење.

24sata

– Браво Недо, исто така мислам дека нема поубаво море на светот, сино, солено, мирис на бор, природна убавина – напиша една личност.

– Никаде нема поубаво море од нашата Далмација – прокоментира друго лице.

Секако, имаше и такви кои беа воодушевени од нејзиниот изглед и упатија комплименти за тоа.

24sata

Пејачката неодамна откри дека се здебелила неколку килограми за време на пандемијата, но откри и како успеала да ги согори.

– Решив да ослабам со помош на липосукциска диета. Пиев здрави пијалоци на секои четири часа и најчесто јадев месо и многу салата. За кратко време ослабев четири килограми и сега сум целосно задоволна од својот изглед – изјави неодамна Неда