НЕГОВИОТ ЉУБОВЕН ЖИВОТ Е ЗА НА ФИЛМ: Првата жена ја запознал во стриптиз бар, засакал славна глумица, а потоа и манекенка, пејачка…

18 јуни, 2021
39948_goran-bregovic_ls

Иако неодамна влезе во својата осма деценија, љубовниот живот на Горан Бреговиќ продолжува да ја интригира јавноста.

Музичарот Горан Бреговиќ зад себе има бурен живот, кој доколку се претвори во филм, сигурно ќе беше еден од најгледаните.

Од моментот кога се појави во светот на музиката како тинејџер, па сè до денес, тој беше предмет на обожавање на припадничките на понежниот пол, а жените сè уште не можат да ги смират страстите кон харизматичниот музичар кој нагласува дека живее „развратнички живот “.

Или како што тој знаел да им каже на момците. Во една прилика, тој рече дека неговата страст кон жените се родила кога имал само 17 години, кога свирел во стриптиз бар и бил горд што имал можност да види повеќе голи жени од неговите врсници во тоа време.

Во тоа време, тој влегол во врска со за јавноста непозната Јасенка, која ја запознал додека свирел во стриптиз клубот. Од таа љубов, се роди неговата прва ќерка и така во раните дваесетти стана татко.

Денес таа живее во Австралија и има две деца. Ни половина век подоцна, покрај музиката, заведувањето и страста кон жените не стивнуваат. Бидејќи заплови во „Bijelo dugme“, тој не сакаше да се фали со многу убавици во јавноста, но затоа тие зборуваа за него.

Првата јавна личност која не можеше да одолее на шармот на овој музичар беше актерката Маја Сабљиќ, која призна дека на снимањето на филмот „Лични работи“ во 1979 година, ја остави без здив со својот став …

Goran Bregović

Понатамошните приказни кои кружат за сè што правел музичарот во јавноста, ја поддржуваат приказната што се раскажува во јавните кругови со месеци. Во осумдесеттите, како новинарка, Алка Вуица дојде во Сараево да направи интервју со член на групата „Bijelo dugme“ за загрепскиот магазин „Полет“.

Пред самиот почеток на разговорот, Бреговиќ наводно и рекол: „Вие не дојдовте за интервју, туку за брак“, што беше почеток на нивните јавни флертови. Во тоа време, многумина рекоа дека има тајна врска меѓу нив, и тој наскоро и го посвети познатиот хит „Pediculis pubis“, што значи срамни вошки од латинскиот превод. Тогаш Алка се налути и не разговараше долго со Горан.

Severina, Goran Bregović

Сепак, тоа не беше крај, музичарот во највисокиот зенит на својата слава не остана имун на најпопуларната манекенка Лилjана Тица, со која се забавуваше две години. Тие јавно зборуваа за својата љубов.

Но, по раскинувањето, манекенката и соопшти на јавноста дека врската била многу бурна, а таа истакна дека е љубоморна и посесивна. Во спомен на оваа љубов, тој и ја посвети песната „Bitanga i princeza“. Неколку години подоцна, Лилjана се омажи за добро ситуиран Германец и ја напушти земјата.

Кога Бреговиќ се измори од екскурзиите, тој реши да се смири и во 1993 година се омажи за Џенан Суџук, со кого денес има три ќерки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi