НЕРЕАЛНО ЛУСКУЗЕН ДОМ ВО МАРБЕЛА: Вака изгледа вилата на Новак Ѓоќовик која неодамна беше ограбена!

7 септември, 2021
323048_novak-djokovic-rolan-raros-profimedia0615686783_ff

Семејството на најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, неодамна доживеа голема непријатност: ограбена е нивната куќа во Марбела!

Според Меридијан, грабежот се случил на 23 август, а се наведува дека се украдени пари, накит и скапи часовници.

Во тоа време, 22 од 24 куќи во модерен летен центар во Шпанија беа ограбени.

Покрај семејството Ѓоковиќ, ограбен е и познатиот српски јутјубер, Никола Милошевиќ, попознат како „Đotafristajl“, кој со својата девојка бил во посета на Марко Ѓоковиќ.

Таа ноќ беа ограбени куќите на одредени фудбалери и кошаркари во Марбела, како и сегашната репрезентација на Шпанија. Полицијата брзо спроведе истрага, а наскоро се појавија фотографии од местото на настанот.

Вака изгледа вилата, а се проценува дека Ѓоковиќ издвои 10 милиони евра за неа:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi