НОВ ХАОС НА ЕСТРАДАТА: Цеца Ражнатовиќ „удри“ по КЕБА по твдрењата дека ТОЈ ѝ ја направил кариерата „ПИШИ ТУЖБА!“

6 октомври, 2021
f112e4c09565125d75350dbce7929e04598153f5

Светлана Цеца Ражнатовиќ не го криеше гневот по „забелешката“ на Кеба, која ја пренесе Саша Поповиќ.

Иако многумина рекоа дека Цеца, како нов член на жирито во музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, ќе биде здодевна и монотона, не престанува да се зборува и пишува за неа.

Деновиве бевме сведоци на жестоки расправии со Драган Стојковиќ Босанц, Александар Милиќ Мили, со кои дури и се тужи, а Бога ми и со Марија Шерифовиќ.

Сега, Саша Поповиќ додаде масло на огнот, така што постојат сите шанси дека на повидок е нова поп војна.

Имено, во новата епизода, Саша ја замоли Цеца да каже како дошло до тоа што снимила дует со Драган Којиќ Кеба, а кога кажал дека пејачот рекол дека тој е одговорен за нејзината кариера, пејачката се изнервирала.

– Може ли јас да ви кажам како настана дуетот со Кеба? Дали можам? – ја праша Саша.

„Да, се разбира“, одговори Цеца.

– Зборувам со Кеба и му велам: „Сними дует со Цеца, како се случи тоа“, И ми вели: !Цеца ме молеше да снимиме дует и јас ѝ помогнав да направи кариера!“ – откри Поповиќ.

– Сите ми помогнаа да направам кариера, само јас не учествував во неа – рекла Цеца.

– Не, но сериозно, ми рече дека веднаш се согласил и дека му е мило што си направила кариера после таа песна. Дали беше тоа навистина така или не? – Саша беше љубопитен.

– Пиши тужба – додаде Марија Шерифовиќ, алудирајќи на судската постапка што Цеца ја поднесе против Александар Милиќ Мили.

„Готов е“, одговори Цеца низ смеа, а потоа ја раскажа својата страна од приказната.

– Секако дека не беше. Кеба тогаш ја имаше таа песна и ми ја понуди. Јас тогаш бев девојка, тоа беше 1990 година. Ние снимивме песна, а таа песна се пее и денес и навистина е прекрасна. Но, што да правам? Ако Кеба вели така, ќе му простам на деменцијата – беше остра Цеца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris