ОД ДЕНЕС СУМ ДОДОЛА РАЖНАТОВИЌ! Ниту ДОЖДОТ не може да ја спречи Цеца да одржи концерт: МЕНЕ МИ Е ЗАДОВОЛСТВО ДА ЈА ИСПОЧИТУВАМ МОЈАТА ПУБЛИКА!

4 август, 2021
418801_101440615-284054092724916-4013722786676599083-n_f

Климатските услови не ја спречуваат пејачката Цеца Ражнатовиќ да одржи настап

Фолкерката сега ги насмеа сите со својата изјава за тоа.

– Од денес сум Додола Ражнатовиќ, бидејќи повикувам дожд. Во Љубовија тоа воопшто не ни пречеше, а вечерва поместивме за половина час. Многу ми е мило што се одржа концертот, реков дека иако врне, ќе излезам на сцена и ќе го одржам концертот поради тие луѓе – рече Светлана.

– Задоволство ми е да ја почитувам мојата публика, и ако на нив не им е тешко да киснат на тој дожд, да се мрзнат на тој суд, трнам сто пати на минус, не можам да ги свиткам прстите и да го фатам микрофонот … Па и јас можам – заклучи Ражнатовиќ.

Во еден момент, таа го пееше големиот хит на нејзината ќерка Анастасија на сцената.

– Се пошегував малку и почнав да пеам, продолжи публиката. Тоа е феноменална работа за мене. Фала му на Бога, не постои несогласување во вкусот. Се разбираме, само знам што е за неа, а што за мене – вели таа.

На концертот присуствуваше и нејзиното момче Богдан Срејовиќ.

– Јас сум професионалец кој работи веќе 34 години. Не зависам од тоа дали моите пријатели ќе бидат на концертот, мојот партнер, децата или семејството. Ова е моја работа и јас сум крајно посветена на тоа кога работам. Ниту еден фактор не може да влијае на тоа – заклучи Цеца.

А горда е што гледа во какви луѓе пораснале нејзините деца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi