ОТКРИЕНИ НОВИ ДЕТАЛИ: Лекарите два и пол часа се бореа за животот на Балашевиќ!

19 февруари, 2021
_uploads_thumbs_resize_800x420_461620

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина денес во Нови Сад во Клиниката за инфективни болести на Клиничкиот центар во Војводина.

Се зборува дека имал Ковид-19, и бил во лоша состојба, додека бил примен во клиниката со воспаление на белите дробови, откако десет дена се борел во сопствениот дом.

За жал, неговата здравствена состојба не се подобри, а попладнево, неговата состојба се влошила околу пладне.

Напорите на лекарите во текот на неколку часа не вродија со плод, па Балашевиќ почина само три месеци пред неговиот 68-ми роденден.

Балашевиќ е роден на 11 мај 1953 година во Нови Сад. Тој беше член на групите „Жетва“ и „Ран мраз“, а во 1982 година започна соло кариера за време на која стана еден од најомилените поети и текстописци во земјите од поранешна Југославија.

Покрај тоа, тој глумеше во неколку ТВ серии, за кои исто така пишуваше музика.

На крајот на 2019 година, Балашевиќ доживеа срцев удар, поради што му беа вградени стентови. Поради ова, тој тогаш мораше да ги одложи најавените концерти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi