Ова е ВИСТИНАТА за тоа дали Милан Станковиќ ќе се ЗАМОНАШИ?! Пејачот најде МИР ВО ВЕРАТА, РЕДОВНО ПОСТИ И ПОСЕТУВА МАНАСТИРИ!

5 август, 2021
Screenshot 2021-08-05 184528

Дали гласините се вистинити?

Пејачот Милан Станковиќ се сврте кон религијата последната година, и често посетува манастири, поради што почнаа да кружат гласини дека одлучил да се замонаши. Според извор близок до пејачот, Милан веќе долго време наоѓа мир во Православието, но тој не планира да се замонаши.

– Пандемијата на корона вирусот има големо влијание врз промената на начинот на живот на Милан. Тој редовно постеше последната година, но посетуваше и манастири. Неодамна го посети манастирот Подмаин, кој се наоѓа во Црна Гора, во близина на Будва, што му оставил посебен впечаток – вели извор близок до пејачот и додава дека Станковиќ се уште не се откажува од музиката.

– Милан најде мир во неговата вера, се чувствува поубаво и посмирено, сепак, не планира да стане монах. Продолжува да се занимава со музика, неговиот план е наскоро да ја израдува публиката со нова песна – заклучува изворот.

Милан Станковиќ, инаку, не објавува фотографии од неговите патувања на социјалните мрежи, но досега неколкупати споделуваше објави поврзани со православните празници.Се обидува да ја сподели љубовта кон Бога со своите следбеници, а многумина често му оставаат коментари под фотографиите.поддржувајќи ја неговата посветеност кон верата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris