ОВА ЌЕ ГО СРУШИ ИНТЕРНЕТОТ! Новиот филм на Севе се појави на YouTube, а тогаш таа беше со Славко! (ВИДЕО)

26 февруари, 2021
64645887_621918364965175_1022597181846779805_n-1-660x450

Пејачката Северина Којиќ објави нов документарен филм наречен „Кога ќе се претворам во Северина“, а истиот е достапен на нејзиниот канал на YouTube бесплатно!

Камерите снимија бројни моменти невидливи за јавноста, како што се проби, настани во соблекувалната, разговори со соработници, нејзиниот менаџер, вечера со Бреговиќ, а сè се вртеше околу концертот во Белград одржан во 2009 година. Можевме да ја видиме Севе во некои ситуации во кои е јасно дека пејачката навистина знае што и како сака.

Во еден момент, таа беше снимена како ужива во масажа во хотелот, додека истовремено на телефон му кажува на својот менаџер каква гардероба сака (од поставување на тепих па натаму), и што сè уште треба да се поправи на сцената за да се направи сè беспрекорно пред концертот.

Некои можеби се изненадени од фактот дека Севе е „вистинска пицајзла“. Имено, во филмот, меѓу другото, можете да го видите разговорот помеѓу неа и нејзиниот менаџер Томислав Петровиќ за прашината на сцената, која Севе ја забележа, што ја налути многу, но тоа не е сè што ја налути.

„Бината е очајна“, вели Севе и ѝ ветуваат дека сè ќе биде чисто наутро, но таа не е задоволна.

„Ако овие не влечеа како црева од куче, туку тоа се тие музичари“, се пожали Севе, пречи меѓу другото од прегласната гитара.

После подготовките, Севе оди на вечера со музичарот Горан Бреговиќ и друштво. На исто беше доста забавно, вино се пиеше цело време, а Севе воодушеви во едноставно, издание без трошка шминка.

„Јас воопшто нема да ја видам жолтата и портокаловата светлина“, рече Севе неколку пати, покажувајќи како се грижи за секој детал кога станува збор за нејзините концерти. Исто така, таа побара да се повтори целата проба следниот ден  беше лута поради фотографот што беше на пробата и беше загрижена за тоа какви фотографии може да излезат во јавноста, бидејќи нејзиниот фотограф сè уште ја слика на најдобар можен начин издание, за што не беше сигурна дека ќе го стори „непоканетиот гостин“.

Интересно, иако филмот ги следи настаните од 2009 година, тој дури сега е објавен, а во него се појавува нејзиниот тогашен свршеник Славко Шаиновиќ, кого го остави една година подоцна, токму поради „кралот на бакарот“ Милан Поповиќ со кого има синот Александар. Интересно, Славко не беше оној кому Севе му се втурна во прегратките по концертот, но тоа место беше резервирано за нејзиниот менаџер Петровиќ, кој во овој краток филм се покажа како нејзина голема поддршка и оној кој „ги држи сите конци“ така дека Северина може целосно да се посвети на најважната работа – пеење без да се грижи за „ситници“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi