По гласините дека ќе се замонаши, Милан Станковиќ проговори и повторно ја шокираше јавноста! (ФОТО)

1 септември, 2021
296155_screenshot-2_f

Во медиумите веќе некое време се шпекулира дека пејачот Милан Станковиќ одлучил да се замонаши во манастир Будва.

Меѓутоа, за неговиот престој во манастирот, одлучи да зборува еден од монасите од светилиштето во Црна Гора, кој инсистираше на анонимност, бидејќи без благослов на игуменот Рафаел, не смее да зборува јавно.

– Колку што се сеќавам, младиот човек дојде со друг брат кaj Христа, кој ни помага веќе некое време. Тоа беше околу празникот Духовден. Ниту јас, ниту другите браќа не знаевме кој е братот, бидејќи не не интересираат земните работи. За нас, сите се исти и секој што сака да помогне е добредојден – посочи љубезниот монах, и ја разреши мистеријата.

Милан не се огласи во оваа прилика, а судејќи по новиот пост на социјалната мрежа Инстаграм, не му е дојдено до монашката облека. Имено, пејачот објави смешна фотографија на која седи на пластичен стол во морето.

– Да седнам и да одморам од пливањето – напиша Станковиќ под сликата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi