Почина актерот Борис Комнениќ, sвездата на култната серија „Подобар живот“

7 март, 2021
72537-boris-komnenic-7-f-750x425-1

Шампионот во драмата на Националниот театар во Белград, филмски и телевизиски актер Борис Комнениќ, почина на 64-годишна возраст по тешко боледување, објавија белградските медиуми .

Борис Комнениќ е роден во Пула, каде што завршил основно училиште и гимназија и завршил Факултет за драмски уметности во Белград. Заедно со бројните улоги во театарот, тој ќе остане запаметен по една од најпознатите – ликот на Саша Попадиќ во култната ТВ серија „Подобар живот“.

Награда за креативност во театар

Во својата актерска кариера, Комнениќ доби бројни награди, вклучувајќи награда за филмски средби во Ниш, годишна награда на Националниот театар, годишна награда на Драмски театар во Белград (БДП), награда „Раша Плаовиќ“ за 2009/2010 сезона, за улогата на Дезмонд Мортон во претставата „Државни службеници“.

За својата театарска работа ја доби наградата Град Белград за 2011 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris