Поради ова беше обвинета за БОГОХУЛЕЊЕ, а сега ПРОДОЛЖУВА да ПРОВОЦИРА: Оваа ОБЈАВА на Северина го запали интернетот

19 јуни, 2021
fdddd

Ова не е прв пат.

Пејачката Северина Којиќ претходно соработуваше со сликарот Димитрије Поповиќ. Нејзиниот уметнички стил, сепак, е премногу експлицитен за многумина поради библиските сцени што уметникот ги прикажува на прилично груб начин, во форма што не е пријатна. Многу чести мотиви во неговите слики се отсечени глави и черепи што крварат.

На едната од нив, Северина држи исечена глава која крвари. Пејачката доби многу негативни коментари поради оваа соработка, а многу следбеници го нарекоа ова страшно богохулење.

Сепак, Северина не се осврна на овие коментари. Нејзината соработка со Поповиќ продолжи, а пејачката ги објави резултатите.

Станува збор за неговата нова слика, која го покажува карактерот на Северина, а темата повторно се библиските жени.

Заедно со сликата на која се моли, додека има крст во рацете и го држи черепот во пазувите, таа ги сподели и овие стихови.

Марија Магдалена

„Не ја гледај мојата убавина!

Таа е минлива.

Не ги гледај моите гревови!

Тие се и твои.

Погледни низ пукнатините во мене

во Светлината од крстот!

Тоа е мелем.

И низ твоите рани

Светлината може да ги лекува другите“.

Коментарите беа поделени кога станува збор за овој проект, многумина го нарекоа квази-уметност, па дури и Севе одговори на еден коментар. Станува збор за девојка која и рекла на Северина да ја избрише сликата.

„Сама избриши се“, одговори Севе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi