ПРИМАВ СИЛНИ ИНЈЕКЦИИ СО ДЕНОВИ! Цеца проговори за нејзината здравствена состојба и приказните дека раскинала со Богдан!

20 јули, 2021
ceca

Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе 5 години нема издадено албум, што воопшто не ѝ пречи да одржува спектакуларни концерти за кои секогаш се бараат повеќе билети.

Цеца неодамна го одржа својот прв концерт во Љубовија по повеќе од една година пауза поради корона вирусот, а потоа традиционално ја отвори сезоната во Црна Гора во познат клуб.

Цеца по концертот во Љубовија каде пееше на дожд, откри дека се разболела, а сега погледна назад на здравствената состојба и искрено одговори на прашањата за нејзиниот емотивен живот.

„Проблемот беше што сцената беше далеку од сместувањето каде што се подготвував околу дваесет минути возење, па мојата влажна облека се исуши на мене и се разболев. Со денови примав силни инјекции, инфузии и инхалации. Но, како што можете да видете, успеав да се опоравам “, рече Цеца и ја откри тајната на нејзината врска со публиката:

„Кариера која трае над 30 години и многу хитови, претпоставувам дека е јасно. Јас често знам да се шегувам и да кажувам дека не морам повеќе да снимам ништо и дека имам доволно песни што можам да ги пеам за остатокот од мојот живот. Би сакала Марина да биде добро и да ја завршиме нашата работа за новите песни “.

Цеца исто така истакна дека е приврзана со нејзиниот внук Жељко, како и дека таа е негова другарка.

„Јас сум негова другарка. Ние одлично се забавуваме и се дружиме. Вељко и Богдана постојано ми праќаат снимки кога не сум со него. Вчера наутро, по концертот со Вељко и Жељко, зборував како беше на концертот преку видео повик “, рече таа.

Цеца ги коментираше и извештаите во медиумите дека таа и Богдан Срејовиќ раскинале.

„Тоа е глупост. Ако немам момче, тогаш ме поврзуваат со мажи, кога ќе имам момче, тогаш раскинувам. Да се ​​разбереме, сè е во ред“, објасни Цеца, истакнувајќи дека една вечер светот ќе се врати во нормала и ги повика сите да се вакцинираат:

„Искрено би сакала да се вратиме во нормала и конечно светот да започне да функционира како порано. Поентата е јасна, сите треба да се вакцинираме за да започнеме повторно да живееме нормално“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi