ПУКНА ТИКВАТА ПОМЕЃУ ЦЕЦА И БОЖИНОВСКА: Ражнатовиќ ѝ е лута на Гоца поради ИЗЈАВАТА дека ѝ се гади од нејзините деца! Карлеуша им ги замрсила конците!

11 август, 2021
2674521_233770026-812747972723037-7854400821421747863-n_ls

Прославата на раѓањето на внукот на Гоца Божиновска сѐ уште е тема број еден, како во Сурчин, каде нејзиниот син Мирко Шијан славеше до зори што неговата свршеница Бојана Родиќ му подари син, Зоран Шијан, така и во Тител.

Особено беше интересно што Светлана Цеца Ражнатовиќ, која е во роднинска врска со Родиќ од пред две години, кога нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ се ожени со најмладата сестра на Бојана, Богдана, не се појави на забавата. Наследникот на Жељко Ражнатовиќ Аркан дојде на забавата, но остана околу петнаесет минути. Сите беа изненадени кога боксерот ги напушти Шијан, имајќи предвид дека сестрата на неговата сопруга стана мајка. Исто така, беше интересно што тој не дојде со неговата сопруга, која во текот на денот на кратко помина за да го честита раѓањето на нејзиниот внук. Наводно, според приказната што се појавила вчера, Вељко ја напуштил забавата за кратко време за да ја земе сопругата Богдана, а потоа двајцата биле со Шијан до доцна во ноќта.

Извор тврди дека нетрпеливоста на релација Божиновска-Ражнатовиќ датира од 2016 година, кога Гоца во едно интервју ја поддржа изјавата на лутата противничка на Цеца, Јелена Карлеуша, која тогаш изјави „Жал ми е за децата на Цеца“. Да потсетиме, Гоца рече дека и е лошо што нејзиниот наследник Мирко честопати беше во медиумите, иако не беше јавна личност, и дека нејзината колешка Светлана го има истиот проблем.

– Првпат во животот го оправдувам фактот дека Карлеуша рече дека и е се се** од децата на Цеца. Додуша, таа не го спомена моето дете, но верувам дека мислеше и на него. Верувај ми, и на Цеца и се се** од сѐ. Еве, зборувам во нејзино име. Оставете ги децата на мира! Ние, нивните мајки, сме во шоу -бизнисот, но нашите деца не. Карлеуша е во право, но не знае што ќе ѝ се случи кога ќерките ќе пораснат – рече Гоца во интервјуто тогаш.

Според нашите информации, Цеца не ја поканила својата колешка на венчавката на нејзиниот син, ниту на прославата по повод раѓањето на внукот Жељко, ниту на крштевањето, додека Гоца уредно ја поканила својата колешка да дојде на прославата, но таа не се појави. Во изјава за медиумите, Ражнатовиќ ги негира овие наводи.

– Приказните дека јас и Гоца имаме проблем се неточни и се пласирани од причина што се шпекулира за нешто каде што нема реални проблеми – рече Цеца, а истиот став го има и Божиновска.

„Првпат слушам дека сум во конфликт со Цеца. Тоа нема никаква врска со вистината – рече Гоца.