“Се обидувам да му објаснам на мојот сопруг зошто сум секогаш полугола”: Карлеуша ја отвори душата и ја откри суровата вистина!

3 февруари, 2021
20180527mmtosic02

Ова се законите на шоу-бизнисот.

Во емисијата „Ѕвездите на Гранд“, емитувана минатиот викенд, големо внимание предизвикаа коментарите на жирито за натпреварувачката Сања Тодоровиќ (22), кои се однесуваа на нејзиниот физички изглед и пејачката и член на жирито Јелена Карлеуша (42) таа го објасни својот поглед на шоу-бизнисот, што, судејќи според коментарите на нејзините колеги од жирито, е многу реално.

Споменатата натпреварувачка, чиј ментор е Јелена, се здебели, и за разлика од другите две, таа излезе на сцената во елегантен и воопшто не предизвикувачки фустан, па Џорџ Дејвид и рече дека е „недозволиво да изгледа така на возраст од 23″. Карлеуша истакна дека женскиот шоу-бизнис е исклучително прегледан, дека тоа е сексистички бизнис каде мажите го имаат главниот збор, и дека жената може да успее само ако изгледа добро и дека на бруталните пејачки, како што е Марија Шерифовиќ, им се гледа кроз прсти ако е во фармерки и маица.

-Стои, мора да ослабеме, мора да работиме на стајлинг, бидејќи како што рече некој, малкумина можат да пеат исто како тебе, но секој може да изгуби тежина. Па сега ќе изгубиме тежина и не дозволуваме тие килограми и таа темна, зелена боја и таа уморна енергија да ве одвратат од целта, а тоа е да станеш ѕвезда – започна Јелена во шоуто.

-Не се занимававме со тежина, диета а тоа е сè што можеш и мораш да сториш. За жал, шоу-бизнисот е оној каде жената се гледа екстремно преку физички изглед, всушност, 99 проценти се гледа преку физички изглед, освен ако не е брутална пејачка, а потоа може да дојде во фармерки и маица, и тоа се гледа низ нејзините прсти затоа што е брутална пејачка. Но, во спротивно, мора да бидете мега секси риба, мачка, затоа што тоа е правилото на шоу-бизнисот, затоа што ова е секс бизнис каде мажите го имаат главниот збор, „сексот продава“, мора да бидеш секси мачка и тоа е единствениот начин да се направи голем успех и да се биде sвезда. За жал, тоа е така.

-Се обидувам да му објаснам на мојот сопруг зошто сум постојано полугола, зошто се фотографирам. Едноставно, тие слики, на пример, имаат три пати повеќе лајкови отколку кога се облекувам во ролка. За жал, тоа е случај и можеме да зборуваме за некои работи до утре, тоа се едноставно правилата – рече Јелена.

-Патем, Босанац ми ги лајкува само оние фотографии каде што сум полугола, ми го гледа секое стори, можам да видам кој ми лајкува, а кој ме гледа, а да не зборувам за пораките во ДМ – заклучи Карлеуша.

Погледнете што рече Јелена на видеото во 02:12:17 часот:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi